OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24. Niedziela Zwykła 17 wrzesień 2023 r.

1. Osoby, które w ubiegłym roku rozpoczęły przygotowanie do bierzmowania oraz kandydatów do bierzmowania z klas ósmych prosimy o przybycie na Mszę św. w piątek, 29 września, o godz. 18.oo. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.

2. Z kalendarza liturgicznego:

• święto św. Stanisława Kostki poniedziałek 18 IX – prośmy Go jak najczęściej o wiarę, nadzieję i miłość dla dzieci i młodzieży;

• święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – w czwartek 21 IX – jest on Patronem ojca Mateusza Kameckiego – katechety, opiekuna ministrantów, duszpasterza dzieci i młodzieży – zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta w czwartek o godz. 18.oo.;
  • wspomnienie św. Ojca Pio w sobotę 23 IX – błagajmy tego skutecznego Orędownika w różnych naszych potrzebach duchowych – Msza św. o godz. 18.oo w intencjach, które można składać do skarbony przy figurze o. Pio lub w biurze, przed Mszą św. o godz. 17.3o nabożeństwo.

3. W ubiegłą niedzielę do puszki na zabezpieczenia przeciwpożarowe naszego kościoła zebraliśmy 1.585 zł. Za te i wszelkie inne ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Łączymy wyrazy wdzięczności za wszelkie ofiary, uczynność i bezinteresowną pomoc we wspólnocie naszej parafii.

4. Na stoliku przy wyjściu jest wyłożona książeczka o rodzinie Ulmów – są tam informacje o ich życiu, piękne rozważanie wszystkich tajemnic Różańca ubogacone treściami z życia błogosławionej Rodziny, także rozważanie Drogi Krzyżowej. Cena 5. zł. – pieniądze wkładamy do obok stojącego koszyka.

5. W naszej Archidiecezji – z inicjatywy Stowarzyszenia ‘’Spotkania Małżeńskie” – są organizowane szczególnie weekendy rekolekcyjne, mające na celu pogłębienie więzi małżeńskich poprzez polepszenie komunikacji pomiędzy małżonkami oraz polepszenie dialogu małżonków z Panem Bogiem. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.

6. Sięgajmy po lekturę Przewodnika Katolickiego pogłębiając swoja świadomość duchową.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła Zofię Chudzińską.

W Sakramencie Małżeństwa pobłogosławiona została miłość:
Amandy Chudzińskiej i Jakuba Chudzińskiego.

Do wieczności Pan Bóg powołał Edwarda Abrama – Wieczny odpoczynek…