III Niedziela Adwentu

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na potrzeby Kościoła na wschodzie zebraliśmy 535 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Zastęp Skautek Europy dziękuje za wsparcie materialne. Podczas kiermaszu udało się zebrać około 800 zł. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony namiot i inny niezbędny sprzęt obozowy.

3. Dziś zbiórka do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.

4. W minionym tygodniu złożyliśmy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego celem pozyskania datacji na dokończenie prac przy renowacji 6 krzyży /zacheuszek/ oraz naprawę i renowację trzech barokowych szaf zakrystyjnych. Złożyliśmy również trzy wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dokończenie prac konserwatorskich we wnętrzu kościoła, na prace konserwatorskie w podziemiach, a także na utworzenie wystawy muzealnej w krypcie środkowej. W przyszłym tygodniu planujemy złożyć również wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na zagospodarowanie skarpy od strony południowej klasztoru.

5. W minionym tygodniu została przywieziona i zamontowana dębowa podstawa pod figurę o. Pio, w której można składać intencje do św. O. Pio. W tych intencjach będzie sprawowana Msza św. każdego, 23 dnia miesiąca. Zachęcamy do składania intencji.

6. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Opłatki są już poświęcone.

7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w czwartek 22 grudnia. Plan spowiedzi adwentowych w naszym dekanacie umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

8. Spowiedź chorych w domach i Komunia Święta świąteczna – 23 grudnia w piątek od godz. 8.00. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.

9. W przyszłym roku – w 100. Rocznicę Objawień Fatimskich nasza Parafia wspólnie z Biurem Podróży „OLIMP” z Lublina organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Fatimy i Santiago De Compostela (Portugalia i Hiszpania). Termin pielgrzymki 27 lipca – 4 sierpnia 2017 r., koszt 1750 zł 425 Euro/os. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie, dostępny jest również w zakrystii i w biurze parafialnym. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela O. Proboszcz.

10. Wizyta duszpasterska w Parafii zaplanowana jest w dniach od 2 do 28 stycznia. Plan kolędy jest przygotowany i w najbliższym tygodniu będzie umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.

• Dziś Parafialna Caritas i Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają na krużganki klasztorne, na Jarmark
    Adwentowy.

• W poniedziałek, 12 grudnia, biuro Caritas będzie nieczynne.

• W wtorek, 13 grudnia, w godz. od 16.00 do 18.00, Parafialna Caritas wydawać będzie paczki żywnościowe.

• Po ich odbiór mogą się zgłaszać osoby samotne i rodziny z naszej Parafii, znajdujące się w bardzo trudnej
    sytuacji materialnej.

• Nadal można składać produkty żywnościowe do wystawionego w kościele kosza.

1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką, a także płytę z pastorałkami w wykonaniu Jarosława Świercza w cenie 10 zł.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty kościoła:

Wiktora Rybakiewicza

Śp. Barbarę Potęga – wieczny odpoczynek…