06 listopada 2016

1. W ubiegłą niedzielę odbył się Bal Wszystkich Świętych, składamy serdeczne podziękowania: katechetkom ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum oraz młodzieży działającej przy naszej parafii za przygotowanie balu i poprowadzenie zabaw, Parafialnej Caritas za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i dziadkom za obecność, a Policji za zabezpieczenie trasy przejścia uczestników balu.
2. W ubiegłym tygodniu wróciły po pracach konserwatorskich: rama obrazu Św. Scholastyki oraz sześć zacheuszek, które zostały umieszczone w prezbiterium i w nawie głównej.
3. Dziś po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
4. Stowarzyszenie Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert zaprasza do Klasztoru na wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych, dzisiaj o godz. 16.00.
5. Od dziś rozpoczyna się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Spotkanie o godz. 16.00 w klasztorze.
6. W piątek, 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym dniu o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. w kościele MBNP w Mogilnie. Po Mszy św. przejście na cmentarz, wspomnienie Polaków walczących o niepodległość i złożenie kwiatów. Włączmy się
w obchody tej uroczystości, pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
7. Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski Wojciech Polak, udziela wszystkim Wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 11 listopada wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia.
8. W piątek, 18 listopada, Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Początek o godz. 9.00, prosimy mieszkańców Dąbrówki o przygotowanie grafiku czuwania. O godz. 17.00 Msza św. w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej.
9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej, w poniedziałek, 14 listopada, o godz. 19.00.
10. Prosimy rodziców dzieci, które maja przystąpić w przyszłym roku do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, aby do końca listopada podjęli ostatecznie decyzję, czy ich dzieci sakrament przyjmą w naszej parafii.
11. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXV rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 3 grudnia, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii.

• W piątek, 11 listopada, Parafialna Caritas rozprowadzać będzie  rogale marcińskie. Pieniądze pochodzące z ofiar zasilą konto organizacji zabawy karnawałowej  dla dzieci naszej Parafii.
  • 11 listopada, grupa rowerowa zaprasza na Rajd Niepodległości. Zbiórka o godz. 11.00 w parku przy pomniku ks. Piotra Wawrzyniaka.
  • W sobotę, 3 grudnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd  do Poczdamu na Jarmark Bożonarodzeniowy. Koszt 90 zł. od osoby. Cena obejmuje przejazd, ubezpieczenie i opłatę za przewodnika. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

13. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką.