XIV Niedziela Zwykła

3 lipca 2016

1. W piętek 1 lipca w naszym klasztorze rozpoczęły się rekolekcje oazowe III stopnia pod kierunkiem o. Piotra. Będziemy gościć młodzież wraz z animatorami, która w ciągu roku odbywa formację Ruchu Światło – Życie przy naszych kapucyńskich ośrodkach w Polsce. Oaza potrwa do 17 lipca.
  2. Osoby pragnące wziąć udział w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach 2-10 sierpnia, zapraszamy dzisiaj, w niedzielę, na spotkanie organizacyjne do klasztoru na godz. 19.00 (po Mszy świętej o godz. 18.00). Na stronie internetowej parafii jest elektroniczny formularz umożliwiający zapisanie się na pielgrzymkę. Zapisu można dokonać także w zakrystii naszego kościoła bądź bezpośrednio u o. Grzegorza (tel. 781-358-300; mogile@wp.pl).
  3. Dziś po Mszy św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej. Prosimy o oddanie wszystkich książek na czas wakacji.
  4. We wtorek, 5 lipca ok. godz. 12.30 będziemy gościli w klasztorze grupę 35 pielgrzymów z Szubina udającą się do Częstochowy. Prosimy Parafian o pomoc i wsparcie w postaci poczęstunku dla pielgrzymów. Niech to będzie wyraz naszej szczerej gościnności.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca spowiedź wieczorna od godz. 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku remontami w kościele.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd w niedzielę, 10 lipca, o godz. 4.00 ze skweru św. Wojciecha. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
  8. Dni benedyktyńskie z racji ŚDM w tym roku będą obchodzone podczas pobytu młodzieży             z Kazachstanu w Mogilnie w dniach 20-25 lipca. W Liturgiczną Uroczystość Św. Benedykta,                      w poniedziałek, 11 lipca  zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Prałat Eugeniusz Jaworski. Będziemy modlić się za nasze miasto, którego patronem jest św. Benedykt.
  • W sobotę, 16 lipca br., Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Ciechocinka. Koszt 20 zł od osoby. Kwota ta obejmuje przejazd i ubezpieczenie.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.
  1. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.