OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5. Niedziela Wielkanocna 28 IV 2024

1a. W środę rozpoczyna się ”maryjny miesiąc” maj. Zapraszamy do kościoła dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 17.30. Gromadźmy się licznie, by modlić się w intencjach Kościoła, naszych i świata. Święty Pio zachęca do zawierzenia Matce Bożej: ”Wiele razy powierzałem Maryi niepokoje serca i wiele razy doświadczałem Jej pociechy”.

1b. Duchowemu przeżyciu maja z Maryją może posłużyć książeczka ”31 dni z Maryją”, w której są głębokie, biblijne rozważania słów i wydarzeń związanych z Matką Bożą. Książeczka jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła – ofiarę 10 zł. wrzucamy do koszyka.

1c. W miesiącu maju z racji na nabożeństwo majowe nie będzie wymienianek w poniedziałki.

1d. Członków Żywego Różańca zapraszamy na wymianę tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne w środę, 1 maja, po Mszy św. wieczornej.

2. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Z racji na Uroczystość, w najbliższy piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej;

• w pierwszy czwartek intencję powołań dołączymy do Litanii i Mszy św.; spowiedź od godz. 17.3o;
  • w pierwszy piątek zapraszamy na adorację od godz. 16.3o – Koronka do Bożego Miłosierdzia, wspólna adoracja, o 17.15 Litania, Akt Poświęcenia Sercu Jezusowemu, godz. 17.30 nabożeństwo majowe; spowiedź od godz. 17.00.
  • w pierwszą sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00; spowiedź od godz. 17.30.

4. Biuro parafialne będzie NIECZYNNE 1, 2 i 3 maja.

5. Uroczystość Znalezienia Krzyża Świętego odbędzie się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Pakości w niedzielę 5 maja – suma odpustowa o godz. 12.oo.

6. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA wraz z Parafią MBNP w Mogilnie zaprasza na „Rowerowe Majowe”. W każdy piątek maja odwiedzane będą kapliczki Matki Bożej w okolicach Mogilna, przy których odprawione będzie Nabożeństwo Majowe. Pierwsze nabożeństwo w piątek, 3 maja, o godz. 19.00 przy figurze Matki Bożej Niepokalanej w Mogilnie przy ul. Niezłomnych. Szczegóły na plakacie lub profilu facebook’owym Stowarzyszenia.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ: Śp. Włodzimierę Taczała – wieczny odpoczynek…