OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4. Niedziela Wielkanocna 21 IV 2024

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania pod hasłem Powołani, by siać nadzieję i budować pokój. Osobistą modlitwą odpowiedzmy na prośbę naszego Arcybiskupa Wojciech Polaka – módlmy się za rozeznających swoje powołanie w seminariach i domach zakonnych, aby byli otwarci na działanie Bożej łaski. Modlitewną pamięcią obejmujmy kapłanów i osoby konsekrowane, każde powołanie we wspólnocie Kościoła, aby łaska i dar otrzymany od Boga rodził prawdziwie obfite i błogosławione owoce.

2a. We wtorek, 23 kwietnia, Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski, naszej Archidiecezji i Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów. Obchody tej Uroczystości w Gnieźnie odbędą się w dniach 27-28 kwietnia – szczegóły na plakacie.

Jest to również dzień Imienin naszego Abpa Wojciecha Polaka – pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie.

2b. Także 23 kwietnia czcicieli Ojca Pio zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.3o; Msza św. w intencjach, które można składać do skarbony lub w biurze parafialnym.

3. Grupa Anonimowych Alkoholików FRANCISZEK zaprasza na Drogę Krzyżową o trzeźwość w Narodzie w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 15.00 na Kalwarii.

4. Kandydaci do Bierzmowania będą mieli swoje rekolekcje w klasztorze w dniach 26-27 kwietnia, pamiętajmy o nich w modlitwie. Natomiast rodziców z kandydatami do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.oo w niedzielę 28 kwietnia, po Mszy św. organizacyjne spotkanie z rodzicami.

5. Ochronka-Przedszkole Sióstr Służebniczek w Mogilnie ogłasza nabór dzieci w wieku 2,5-6 lat na nowy rok wychowawczy w duchu wartości chrześcijańskich. Kontakt na plakacie w gablocie.

6. W ubiegłą niedzielę do puszki na dalsze prace przeciwpożarowe zebraliśmy 1.520 zł. Za

złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.