OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 282024

4. Niedziela Zwykła

1. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Z wielką serdecznością dziękujemy za Waszą otwartość i życzliwe przyjmowanie, za gościnność i poczęstunki; jesteśmy wdzięczni ministrantom za ich pomoc w kolędowaniu. Z serca dziękujemy ‘za złożone ofiary zarówno na kościół i klasztor, jak na Fundusz Ministrancki.

Osoby, które zgłosiły kolędę dodatkową, odwiedzimy w tym tygodniu – wcześniej zadzwonimy w celu ustalenia dnia i godziny.

Podsumowanie kolędy przez proboszcza będzie w następną niedzielę.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.

– W pierwszy piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. w tym dniu: w kościele klasztornym o godz.7.30, 8.00, 8.45, 9.30 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie świece; Litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia o godz. 17.45.

Na Mszy o godz. 18.00 będzie wręczenie świec dzieciom pierwszokomunijnym.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego w modlitwie pamiętajmy o zakonach kontemplacyjnych, o wszystkich osobach zakonnych i o świeckich konsekrowanych. Taca z tego dnia będzie przeznaczona dla sióstr klauzurowych.

– W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.

– Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę od godz. 17.30.

3. W sobotę, 3 lutego, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne.

4. W gablocie, na stronie internetowej i w formie papierowej na stoliku przy wyjściu z kościoła – jest informator o najważniejszych wydarzeniach w tym roku w naszej parafii.