I Niedziela Wielkiego Postu

14 lutego 2016

1. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  2. Porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:
    Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
    16.30 dla dzieci
    18.30 dla młodzieży i dorosłych
  1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.
  2. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 15 lutego, o godz. 19.00.
  3. Spotkanie Grupy Modlitwy  Ojca Pio w niedzielę 21 lutego o godz. 19.00. We wtorek, 23 lutego, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o podawanie intencji osobiście bądź telefonicznie w biurze parafialnym lub bezpośrednio przed nabożeństwem.
  4. W tym roku, 11 marca, z naszej Parafii po raz pierwszy wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to indywidualna forma rozważania Męki Pańskiej. Jej zaletą jest podjęcie realnego zmagania się z własnymi słabościami, bólem oraz zmęczeniem, ponieważ trasa Drogi Krzyżowej ma 42 km i pokonuje się ją w nocy. W Polsce jest to już 8 edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i cieszy się ona coraz większą popularnością. Zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na stronie internetowej parafii oraz do wzięcia udziału w tej formie Drogi Krzyżowej.
  5. W trwającym Świętym Roku Miłosierdzia nasza Parafia wspólnie z Biurem Podróży „OLIMP” z Lublina organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch, śladami św. Benedykta, św. Franciszka, św. O. Pio oraz św. Jana Pawła II. W programie między innymi: Rzym – przejście przez Drzwi Święte – Bramę Miłosierdzia, grób Św. Jana Pawła II, Asyż, San Goivanni Rotondo, Capri, Pompeje i Wenecja. Termin pielgrzymki 11 – 21 września 2016 r., koszt 1020 zł i 410 euro. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie, dostępny jest również w zakrystii i w biurze parafialnym. Spotkanie organizacyjne i informacyjne odbędzie się w niedzielę, 13 marca, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać pierwszej wpłaty w wysokości 110 EURO i uzupełnić dane osobiste dotyczące wyjazdu.
  6. W tym szczególnym Roku Miłosierdzia Caritas zaprasza wszystkich do włączenia się do akcji „Wakacyjny wyjazd za grosz”. W okresie Wielkiego Postu wystawiona została duża, szklana skarbonka, do której można wrzucać drobne monety – grosze. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej osób – grosz do grosza, aż uzbiera się pełna skarbonka.
  7. Caritas organizuje wielkopostną zbiórkę żywności. Od dziś można składać produkty do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  8. Dziś rozpoczynamy akcję „Wielkopostna Skarbonka”. Skarbonki wyłożone są na stoliku. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej rodzin, a przede wszystkim dzieci. Przypominamy, że do skarbonek dzieci składają dobrowolne ofiary z części swoich oszczędności. Ma to być dar serca dla osób potrzebujących pomocy. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi  na Mszy św. dziecięcej w  Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
  9. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” wraz ze wspólnotami Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy organizuje XVI Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową 20 marca w dwóch odsłonach: o godz. 16.00 i 20. Plakat okolicznościowy o Misterium wywieszony jest w gablocie w kościele.
  10. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Śp. Mateusza Zielińskiego – wieczny odpoczynek…