VI Niedziela Wielkanocy
14 maja 2023

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w kościele o godz. 17.30.

2. Liturgiczne święto Świętego Feliksa z Cantalice, patrona dzieci, obchodzimy w czwartek 18 maja. Zgodnie z kapucyńską tradycją tego dnia namaszczamy dzieci i dorosłych olejem Świętego Współbrata wypraszając błogosławieństwo Boże. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i 18.00.

3. Spowiedź dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej będzie w piątek, 19 maja, od godziny 17.00.

4. Zarząd Osiedla nr 1, Mogileński Dom Kultury, Urząd Miejski w Mogilnie oraz Parafia serdecznie zapraszają na Wieczór Poezji i Muzyki, który odbędzie się w sobotę, 20 maja, po wieczornej Mszy św. w kościele. Podczas wieczoru będą recytowane wiersze Władysława Derezińskiego w wykonaniu Pani Beaty Wenglewicz-Sierańskiej i Pana Marka Wolskiego.

5. W niedzielę, 21 maja, na Mszy o godz. 11.00 dzieci będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

6. Przypominamy o zmianach personalnych w naszej wspólnocie zakonnej w Mogilnie. Posługę gwardiana i proboszcza kończy br. Jan Karczewski, który podejmie posługę duszpasterską w Lubartowie. Podziękowanie brata Jana nastąpi na Mszy Świętej w niedzielę, 21 maja, o godzinie 12.30. Posługę gwardiana i proboszcza podejmie br. Ireneusz Naumowicz, który obecnie pełni posługę wikarego klasztoru w Lubartowie.

7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele i klasztorze zaplanowanymi na ten rok.

• Wyjazd w Góry Świętokrzyskie w piątek 19 maja o godz. 4,00. Autobus będzie podstawiony przy Skwerze św. Wojciecha.

• Parafialna Caritas zaprasza 28 maja na XIV Pielgrzymkę Rowerową na odpust do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie. Wyjazd z Rynku w Mogilnie o godz. 9.00 . Powrót około godz. 15.00. Długość trasy w jedną stronę około 15 km.

• Trwa akcja „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Pieniądze można wrzucać do wystawionej w kościele szklanej skarbony. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Władysławowa w dniach 25-27 czerwca 2023 r.

• Nadal można składać plastikowe nakrętki w biurze Caritas.

1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.