Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
05 czerwca 2022

1. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego dnia o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek 6 czerwca Radca Prawny Pan Andrzej Kacperski będzie pełnił dyżur porad prawnych w naszym klasztorze od godz. 19.00.
  3. W czwartek 9 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (ustanowione w 2012 roku). W tym dniu modlimy się o nowe powołania kapłańskie i o świętość życia duchownych prowadzących innych do Chrystusa.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w kościele.
  5. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie – próba przed Uroczystością odbędzie się we wtorek, 14 czerwca, o godz. 16.30 przy kościele św. Jakuba – Fara. Mile widziane są dziewczynki, które w tym roku były u Pierwszej Komunii Św.
  6. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Poszukujemy kierowcy do obsługi pielgrzymki.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • Parafialna Caritas składa serdeczne podziękowania Policji Powiatowej i siostrzanej Caritas przy Parafii św. Faustyny za pomoc przy organizacji Rajdu rowerowego do Sanktuarium w Gościeszynie.
  • Trwa zbiorka darów  dla  Ukrainy.  Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do włączenia się do zbiorki. Produkty z długim terminem ważności  spożywcze, medyczne, higieniczne i  czystości można składać do wystawionych  w kościele koszy lub w każdą  sobotę w godzinach 10.00-12.00 w biurze Caritas. Ofiarodawcom  serdecznie dziękujemy.
  • W dniach 28 – 30 czerwca Parafialna Caritas organizuje wyjazd  dla dzieci do Władysławowa. Zapisy w biurze  Caritas.
  • Od dzisiaj rusza akcja „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Pieniądze będzie można wrzucać do wystawionej w kościele szklanej  skarbony. Pozyskane  środki przeznaczone zostaną na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych  do Władysławowa.
  • Wyjazd na koncert  pałacowy do Lubostronia w niedzielę, 12 czerwca. Bus będzie postawiony o godz. 16.00 przy skwerze św.  Wojciecha.
  • W sobotę 9 lipca nasza Caritas  organizuje wyjazd do Sopotu.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki.