IV Niedziela Wielkiego Postu
27 marca 2022

1. Przypominamy, porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:
  • Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
  • 16.30 dla dzieci,
  • 18.30 dla młodzieży i dorosłych,
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.
  1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła zebraliśmy 1476  zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony.
  3. Zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania na spotkanie i konferencję, wyjątkowo dziś, 27 marca, o godz. 19.00.
  4. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 odbędą się w dniach od 30 marca do 1 kwietnia. W tych dniach Msze św. o godz. 8.00 w kaplicy klasztornej.
  5. Rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczniemy w sobotę, 2 kwietnia, Mszą św. o godz. 18.00; potrwają one do środy 6 kwietnia. Rekolekcje dla wspólnoty parafialnej poprowadzi ks. Szymon Górski Ekipy Rekolekcyjno-Misyjnej Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Otwocku.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. Serdecznie zapraszamy.
  • Pierwsza sobota miesiąca będzie kolejną sobotą przygotowania duchowego do Nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Po wieczornej Mszy św. różaniec, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy..
  • Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00.
  • Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę, 13 kwietnia, od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę kwietnia, jak zwykle, od godz. 9.00.
  1. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii w sobotę, 9 kwietnia, przed Niedzielą Palmową. Grafik spowiedzi w Dekanacie Mogilno umieszczony jest na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
  2. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 1  kwietnia, po Mszy św. o godz. 20.00. Osoby zainteresowane prosimy o zarejestrowanie się na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  3. W związku z rozpoczynającym się czasem rekolekcji wielkopostnych i spowiedzi dekanalnej nie będzie wspólnotowej modlitwy różańcowej przed Mszą św. wieczorną. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w intencji pokoju w Ukrainie i na świecie.
  4. Parafia MBNP w Mogilnie oraz Stowarzyszenie Rodzin ALWIRA zapraszają na wprowadzenie relikwii błogosławionej Matki Elżbiety Czackiej do parafii, które odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 10.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • Przy wyjściu z kościoła Parafialna Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 12 zł za sztukę.
  • Nasza Parafia włączyła się do akcji Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy”. Ideą akcji jest przygotowanie paczki zgodnie ze wskazówką dotyczącą liczby i rodzaju konkretnych produktów, która pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Dokładna lista produktów znajduje się na stronie caritas.pl/ukraina . Produkty można składać do wystawionych w kościele koszy lub w czasie dyżuru, w każdą sobotę w godzinach od 00 do 12.00 w biurze Caritas. Już teraz pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
  • W poniedziałek, 28 marca biuro Caritas będzie nieczynne.
  • W środę 30 marca w godzinach od 15.00 do 17.00, Parafialna Caritas będzie wydawać paczki żywnościowe. Po odbiór mogą się zgłaszać osoby będące w trudnej sytuacji materialnej.
  • Parafialna Caritas zwraca się do osób dobrej woli z prośbą o przekazanie 1% podatku.
  • Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Helenę Franczak i Tymoteusza Witkowskiego

Śp. Stanisława Żerdkę