III Niedziela Zwykła
23 stycznia 2022

1. W tym tygodniu kończymy duszpasterskie spotkanie z parafianami. Zapraszamy na dodatkową Mszą św. w poniedziałek i wtorek na godzinę 17.00 mieszkańców Dąbrówki do kaplicy w Dąbrówce.
  2. Gdyby ktoś chciał lub potrzebował kapłańskiego błogosławieństwa dla swego domu i rodziny, prosimy o ustalenie terminu wizyty duszpasterskiej indywidualnie z danym kapłanem lub zgłosić w biurze parafialnym.
  3. W związku z tym, że kolejny rok nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej prosimy, aby nowi mieszkańcy naszej parafii dopełnili obowiązku zgłoszenia swego pobytu w biurze parafialnym. Jest to ważne ze względu na przyszłą posługę duszpasterską i sakramentalną.
  4. W ubiegłą niedzielę na zakup nowej  pościeli dla szpitala w Mogilnie zebraliśmy 1218 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w czwartek, 27 stycznia, o godz. 19.00.
  6. Zapraszamy członków Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert na spotkanie w czwartek, 3 lutego, o godz. 19.00 w klasztorze.
  7. W 2022 r. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej planuje wydać pamiątkową publikację dotyczącą historii, kultury i tradycji pielgrzymowania tworząc jednocześnie zbiór 40 lat wspomnień istnienia grup kolorowych. Poszukujemy zdjęć, wpisów z gazet, kronik parafialnych i rodzinnych albumów, w których znajdziemy materiały o pielgrzymowaniu w naszej Archidiecezji. Chcemy w publikacji umieścić również wspomnienia, historie powołań, miłości, które zrodziły się na pątniczym szlaku. Wszystkich, którzy posiadają takie materiały, chcą i mogą nam pomóc prosimy o kontakt do 7 lutego br. z Weroniką Sawą 605 540 087 lub ks. Wojciechem Orzechowskim tel. 785 210 257.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Śp. Jerzego Jerzaka, Śp. Barbarę Flitta, Śp. Stanisława Kieruja

Wieczny odpoczynek …