III Niedziela Adwentu
12 grudnia 2021

1. Bardzo przepraszamy, ale z przyczyn niezależnych od nas musieliśmy odwołać ostatnie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Następne spotkanie odbędzie się 14 stycznia (piątek) tradycyjnie o godz. 18:00 Eucharystia, potem nabożeństwo i konferencja. Serdecznie zapraszamy.
  2. W minioną sobotę zmarł ojciec naszego proboszcza i gwardiana Ojca Jana Karczewskiego. Śp. Stanisław Karczewski przeżył 82 lat. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji naszego współbrata Jana, jego zmarłego Ojca oraz pogrążonej w żałobie rodziny. Pogrzeb śp. Stanisława Karczewskiego odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 11.30 w par. pw. Zwiastowania NMP w Krasnymborze, w powiecie augustowskim.
  3. Zapraszamy na Msze św. roratnie. W naszym kościele roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Roraty dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy serdecznie do udziału w roratach, pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec lub lampionów.
  4. W ubiegłą niedzielę do puszek na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie zebraliśmy 820 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy chcą zaangażować się w Liturgiczną Służbę Ołtarza, służąc jako ministrant lub lektor. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 w naszym klasztorze. Zapraszamy!
  6. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 18 grudnia. Plan spowiedzi adwentowej w naszym dekanacie jest umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  7. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe naszej grupy pielgrzymkowej, które odbędzie się 9 stycznia ( niedziela ) o godz. 19:00.
  8. Przy wyjściu z kościoła i biurze parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  9. Przypominamy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w kościele w czasie epidemii. Są one następujące:
  • obowiązek zasłaniania ust i nosa,
  • zachowywanie bezpiecznego 1,5 metrowego dystansu,
  • od 15 grudnia obowiązywać będą nowe limity w kościele będzie to 30% liczby uczestniczących,
  • prosimy aby osoby zaszczepione posiadały przy sobie paszport covidowy.
  • W ramach Akcji Ogólnopolska Zbiórka Żywności – Tak Pomogłam, zebraliśmy 410,73 kilogramów produktów żywnościowych. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać, w szczególności Dyrektorowi Zespołu Szkół w Mogilnie Panu Zbigniewowi Grzechowskiemu, opiekunkom wolontariuszy Paniom Annie Przybylskiej-Byner i Małgorzacie Król oraz grupie Wilczków z opiekunem Panem Pawłem Rogalą.
  • Ze sprzedaży pierników zebraliśmy 521,30 groszy. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.
  • Przy wyjściu Parafialna Caritas rozprowadza sianko.
  • Nadal można składać produkty do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  1. kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.