XXVI Niedziela Zwykła
26 września 2021

1. Ośmioklasistów, którzy w tym roku rozpoczynają dwuletnie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. w czwartek 30 września o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  2. W środę, 29 września, przypadają imieniny o. Michała Baczkury. Msza św. w intencji Solenizanta w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. W piątek, 1 października, rozpoczyna się miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencjach Kościoła, Ojczyzny, Wspólnoty Parafialnej i naszych osobistych. W każdą środę października w szczególny sposób zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i ich bliskich na wspólną modlitwę w ich intencji. Dniem szczególnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i z udziałem dzieci będzie każdy czwartek o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek, 1 października, o godz. 19.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu od  godz. 15.00 do godz. 17.30, następnie wspólna modlitwa różańcowa i Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa.
  • Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00, w pierwszą sobotę od godz. 17.30.
  • Posługa sakramentalna chorym w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.
  1. W następną niedzielę, w przeddzień Uroczystości św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii, z inicjatywy Zarządu Osiedla nr 1 przed naszym kościołem będzie zbierana karma dla bezpańskich psów i kotów.
  2. W poniedziałek, 4 października przypada Uroczystość ku czci św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo Transitus. Kazanie odpustowe wygłosi o. Wojciech Prus, dominikanin z Poznania. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich czcicieli św. Franciszka z Asyżu do wspólnego świętowania.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury. Polecamy także wartościowe filmy, które wchodzą na ekrany kin: emitowany już film pt.: „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie” o wojennych losach błogosławionego Kardynała, oraz wchodzący do kin 1 października film pt.: „FATIMA” o historii objawień fatimskich.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Zofię Wiechecką, Oliwiera Iwińskiego

W Sakramencie małżeństwa pobłogosławiona została miłość:
Katarzyny Grzegorzewskiej i Łukasza Kuranta