XVIII Niedziela Zwykła

02 sierpnia 2020

1. Przypominamy o obowiązku używania maseczek ochronnych w kościele w trakcie liturgii.
  2. Sierpień jest miesiącem troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w miejscach pracy i wszędzie tam, gdzie przeżywamy czas wakacyjnego wypoczynku. Zachęcamy do dobrowolnego przyjęcia abstynencji w intencji tych osób i środowisk, w których jest wiele cierpienia z powodu nadużywania alkoholu. Zachęcamy do troski o trzeźwość i gorącą modlitwę w intencjach osób uwikłanych w nałogi.
  3. Wymiana tajemnic różańcowych w najbliższą środę, 5 sierpnia po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. O godz. 17.45 litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z realizowanymi w tym roku pracami remontowymi w kościele.
  2. W środę 29 lipca z katedry gnieźnieńskiej wyruszyła piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Zachęcamy gorąco wszystkich do duchowej łączności z pątnikami. Na stronie internetowej ( www.ppag.pl) oraz facebooku pielgrzymki umieszczane będą codziennie wszystkie materiały formacyjne oraz fotorelacje z trasy. Za pomocą strony internetowej można również wysłać osobiste intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Wizerunek Czarnej Madonny. Wszystkich pragnących pomodlić się z pielgrzymami zapraszamy na wspólną Eucharystię na zakończenie pielgrzymki 6 sierpnia o godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:
   Juliana Goreckiego, Klarę Kolberg

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:
   Marty Woźniak i Tomasza Kaźmierskiego