VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020

1. Przypominamy, że w Mszy św. w naszym kościele oprócz ministrantów może uczestniczyć maksymalnie 45 wiernych. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w liturgii w krużgankach lub w wirydarzu z obowiązkiem zachowania 2 metrowego dystansu między osobami i noszenia maseczek ochronnych. Prosimy również, aby w kościele zachowywać wspomniany odstęp wykorzystując do siedzenia również ławki w nawach bocznych.
  2. Przypominamy, iż codziennie prowadzimy transmisje internetowe modlitw z naszego klasztoru w intencji ustania epidemii:
  • 19:15 Dziesiątek Różańca dla dzieci,
  • 20:30 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem.
  1. Dziś zbieramy do puszek na cele remontowe. Ofiary można również przesyłać na konto parafii. Zachęcamy w miarę możliwości do wsparcia tegorocznych prac remontowych naszego kościoła. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  2. W poniedziałek 18 maja obchodzimy liturgiczne święto świętego Feliksa z Cantalice, patrona dzieci. Z powodu epidemii nie będzie namaszczenia olejem św. Feliksa, mimo to zapraszamy na Msze święte gdyż w tym dniu w kościołach kapucyńskich możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W sobotę, 23 maja, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  4. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.