V Niedziela Wielkiego Postu

1. Informujemy, iż zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych do 11 kwietnia w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób wyłączając osoby posługujące. Dotyczy to zarówno Mszy Świętych jak i pogrzebów. W związku z tym Prymas Polski 25 marca 2020r. wydał zarządzenie aby Msze Święte były sprawowane bez udziału innych wiernych, a jedynie z uczestnictwem osób związanych z intencją danej Mszy Świętej (max 5 osób). Jednocześnie przypominamy, iż poprzez internet można włączać się w modlitwy odbywające się w naszym klasztorze. Szczegóły na parafialnym profilu facebookowym.
    • Codziennie modlitwa w intencji ustania epidemii:

19:15 Dziesiątek Różańca dla dzieci
              20:30 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem

• Piątek:

15:00 Droga Krzyżowa

• Niedziela:

11:00 Msza św.
              15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem

1. W związku z tym, iż spowiedź dekanalna została odwołana zachęcamy usilnie, aby już teraz zadbać
    o sakrament pokuty i pojednania, aby w tym trudnym czasie trwać przy Panu Bogu w łasce uświęcająceji komunii duchowej. W naszym kościele spowiedź jak zawsze przed każdą Mszą Świętą. Informujemy również, iż począwszy od poniedziałku 30 marca nasz kościół będzie otwarty każdego dnia dla indywidualnej modlitwy od Mszy o godzinie 8:00 do wieczornej Eucharystii. W tym czasie będzie również możliwa spowiedź po ówczesnym powiadomieniu kapłana. Prosimy bardzo, aby uwzględnić w tym zarządzenia władz państwowych dotyczące zgromadzeń. Konkretnie jeśli chodzi o spowiedź wygląda to następująco: jedna osoba się spowiada, jedna oczekuje w kolejce, a jeśli są inne osoby muszą przyjść w innym czasie. Nie wolno gromadzić się przed kaplicą spowiedzi i kościele w ilości większej niż 2 osoby. W przeciwnym razie w przypadku kontroli policji obecni narażają się na kary w tym finansowe.
  2. Informujemy również, iż zgodnie z Rozporządzeniem abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski, posługa wobec osób chorych i w podeszłym wieku jest ograniczona do sytuacji, w których znajdą się one
    w niebezpieczeństwie śmierci. Zatem spowiedź i Komunia dla chorych w naszej parafii zostanie odłożona na czas dogodniejszy.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa poświęcenie palm na każdej Mszy św.