I Niedziela Wielkiego Postu

1. Przypominamy, iż w okresie Wielkiego Postu głoszone będą u nas katechezy dla młodzieży i dorosłych przez osoby ze Wspólnoty Neokatechumenalnej z Gniezna, w każdą niedzielę i czwartek o godz. 19.00.
  2. Porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek:

• 16.30 dla dzieci,
  • 18.30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.

1. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 27 marca, po Mszy św. o godz. 20.00. Więcej informacji na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i u o. Dawida.
  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony. Prośba, aby członkowie Żywego Różańca składali ofiary na kwiaty również do skarbony w kościele.
  3. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 3 kwietnia, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. W związku z Drogą Krzyżową dla dzieci adoracja będzie trwała do godz. 16.15.
  • Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00, w pierwszy czwartek i w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.30
  • W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.00. Zapraszamy także na nabożeństwo nowennowe ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w najbliższą sobotę 7 marca po wieczornej Mszy świętej, które zakończy odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Nowenna ta związana jest z przygotowaniem parafii na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wieczorny różaniec w trakcie nowenny.
  1. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, 9 marca, o godz. 19.00 w kościele.
  • Wyjazd na koncert do Lubostronia w niedzielę, 8 marca o godz. 15.45. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.
  • Rozpoczynamy akcję Wielkopostna Skarbonka. Skarbonki wyłożone są na stoliku. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej rodzin, a przede wszystkim dzieci. Przypominamy, że do skarbonek dzieci składają dobrowolne ofiary z części swoich oszczędności. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem Dar Juniora dla Seniora.  Datki uzbierane w papierowych skarbonkach trafią do osób starszych i chorych. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi w Niedzielę Miłosierdzia.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Irenę Chudyszewicz  – wieczny odpoczynek …