XVI Niedziela zwykła

1. W ubiegłą niedziele do puszek dla rodziny z naszej parafii, która w wyniku pożaru straciła dom zebraliśmy 2864 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w kościele.
  3. We wtorek, 23 lipca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub biurze parafialnym. Spotkanie Grupy Modlitwy  Ojca Pio dopiero w październiku, w okresie wakacyjnym będą tylko nabożeństwa.
  4. We wtorek, 23 lipca, ok. godz. 13.00, będziemy gościli w klasztorze grupę 35 pielgrzymów z Szubina udającą się do Częstochowy. Prosimy Parafian o pomoc i wsparcie w postaci poczęstunku dla pielgrzymów. Niech to będzie wyraz naszej chrześcijańskiej, szczerej gościnności.
  5. W czwartek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, poświęcenie pojazdów mechanicznych po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
  6. W czwartek, 25 lipca, przypadają imieniny O. Krzysztofa Wyszyńskiego. Msza św. w intencji Solenizanta w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. W niedzielę, 28 lipca wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę – Grupa franciszkańska z Mogilna. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania. Otwarty jest pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, iż zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać przez naszą stronę internetową jeszcze do poniedziałku, 22 lipca, włącznie. Więcej informacji u br. Dawida. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w środę, 24 lipca, o godz. 19.00 w kościele.
  • Wyjazd  na   Galę Operowo-Operetkową:
  • w piątek, 26 lipca, o godz.  16.00 na  Budapest show  W Krainie Wiednia i Czardasza w wykonaniu Royal Vienna Orchestra i światowej sławy wykonawców;
  • w sobotę, 27 lipca, o godz. 16.00 na  balet Don Kichot, w wykonaniu Royal Lviv Ballet;
  • w niedzielę, 28 lipca, o godz. 15.00 na   koncert Muzyka herbacianych pól.

Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.

• Trwa zbiórka na Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie.

Śp. Wandę Hofman – wieczny odpoczynek…