Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Informujemy, iż nasza parafia otrzymała dotację w wysokości 5.000 zł z Powiatu Mogileńskiego i 30.116,47 zł z Gminy Mogilno na renowację i odtworzenie posadzki w kościele. Czekamy na rozstrzygnięcie pozostałych wniosków.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Patronalnym CARITAS. Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu CARITAS o godz. 12.30.
  3. Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne odbędą pierwszą spowiedź sakramentalną o godz. 15.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  4. Dzisiaj po Mszy Św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  5. W poniedziałek, 9 kwietnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do podjęcia Duchowej Adopcji i osobistego zaangażowania się dla obrony życia nienarodzonych.
  6. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 9 kwietnia, po wieczornej Mszy św.
  7. We wtorek, 10 kwietnia, przypada 8. rocznica katastrofy smoleńskiej; zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się w intencji ofiar tej narodowej tragedii i ich rodzin.
  8. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania – z trzeciego roku przygotowania, na spotkanie w środę, 11 kwietnia, o godz. 19.00.
  9. W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia, przypada Niedziela Biblijna – Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Parametry czytań można wziąć z koszyka. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.
  10. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z wykonaniem ławek do kaplicy Najświętszego Serca Jezusa.
  11. Trwają zapisy na pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy i dalej do Krakowa Łagiewnik, w dniach od 30 czerwca do 8 lipca. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii. Spotkanie organizacyjne i informacyjne w niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 19.00 w klasztorze. Serdecznie zapraszamy.
  • Kończymy akcję Wielkopostna Skarbonka. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi dzisiaj  na Mszy Św. o godz. 11.00.
  • W okresie przedświątecznym, Caritas ze sprzedaży palm i mazurków zebrała 882 zł, a z chlebków św. Antoniego 558 zł, co łącznie stanowi kwotę 1440 zł. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.
  • Rozpoczynamy akcję Wakacyjny wyjazd za grosz. W kruchcie Kościoła pojawiła się skarbonka. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej w dniach 27-28 sierpnia.

Śp. Stanisława Wypaska  – wieczny odpoczynek…