XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele.

2. Zakończyła się pielgrzymka rowerowa z Mogilna do Częstochowy, w której uczestniczyło 38 osób. Pielgrzymi dziękują za wsparcie duchowe i modlitewne. Czas pielgrzymki był okazją modlitwy w intencjach całej naszej wspólnoty parafialnej, doświadczenia wspólnoty i życzliwości spotkanych na drodze pielgrzymkowej ludzi. Darem pielgrzymów dla naszej parafii jest monstrancja, która będzie wykorzystywana przez młodzież i grupy rekolekcyjne nawiedzające nasz klasztor. Za ten dar z serca dziękujemy.

3. We wtorek, 11 lipca, przypada Uroczystość Św. Benedykta. W tym dniu, w kościele, o godz. 17.00 prelekcję wygłosi pani prof. dr hab. Danuta Konieczka – Śliwińska o życiu codziennym benedyktynów w Mogilnie. O godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Kanonika Mirosława Kaczmarka i zawierzenie miasta Mogilna Św. Benedykowi. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Mogilna i okolic. Liczymy bardzo na Waszą obecność.

4. W czwartek, 13 lipca, procesja fatimska z modlitwą różańcową o godz. 20.00. Rozpoczęcie przy kościele św. Jakuba. Serdecznie zapraszamy.

5. Osoby pragnące wziąć udział w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę znajdą na stronie internetowej parafii elektroniczny formularz umożliwiający zapisanie się na pielgrzymkę. Zapisu można dokonać także w zakrystii naszego kościoła bądź bezpośrednio u br. Piotra. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. Każdy, kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencje i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła. Osoby chcące wesprzeć pielgrzymów, mogą także ofiarować produkty żywnościowe z długą datą ważności. Produkty można składać w biurze parafialnym.

Ogłoszenia Caritas:

• W sobotę, 15 lipca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Ciechocinka. Koszt 20 zł. od osoby. Zgłoszenia i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

• Nadal można wrzucać drobne monety do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach akcji Wakacyjny wyjazd za grosz zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Krzysztof Golarz oraz Jakub Czaja

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Katarzyny Krzyżańskiej i Roberta Willenberga