Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Wdzięczni Panu Bogu za Pierwszą Komunię Świętą i Sakrament Bierzmowania przyjęte przez dzieci i młodzież w naszej Parafii, dziękujemy raz jeszcze Paniom Katechetkom ze Szkoły Podstawowej nr 2: Wiolecie Michalak i Renecie Rybickiej, a także Katechetom z Gimnazjum: Arlecie Michalak i br. Piotrowi Krawczykowi. Dziękujemy również Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przeżyciu uroczystości, Dyrekcji Szkół naszej Parafii. Złożony Dar Ołtarza przez dzieci komunijne i młodzież bierzmowaną w wysokości 4000 zł pokrył koszt nowego baldachimu wykonanego przez Siostry Karmelitanki w Gnieźnie. Za wszelkie dobro zaangażowanie, wsparcie z serca Wam dziękujemy.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, każdego dnia po wieczornej Mszy św.
  3. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele.
  4. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie – próba przed Uroczystością odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 16.00 przy kościele św. Jakuba – Fara.
  5. We wtorek, 13 czerwca, o godz. 20.00 z Fary wyruszy procesja fatimska. Zachęcamy do włączenia się w procesję połączoną z modlitwą różańcową. Zabierzmy na procesję lampiony.
  6. Spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św., odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.45 w klasztorze.
  7. W czwartek 15 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. w kościele o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 8.00. O godz. 10.00 na Rynku odprawiona będzie uroczysta Msza św. dla wszystkich parafii mogileńskich, po której ruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o dekorację całej trasy i mieszkań w mieście, a także o pomoc w przygotowaniu ołtarza głównego na Rynku w środę wieczorem i w czwartek rano. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się u naszych kościelnych. W oktawie Bożego Ciała czyli od 16 do 21 czerwca procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła po wieczornej Mszy św. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu.
  8. W dniach od 16 do 18 czerwca w naszym klasztorze odbędą się rekolekcje dla alkoholików i przyjaciół. W ramach rekolekcji zaplanowany jest między innymi miting otwarty w piątek o godz. 21.30 i w sobotą o godz. 20.00. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie kościoła.
  9. Osoby będące na diecie bezglutenowej mogą przystępować do Komunii Świętej ze specjalnie przygotowanych komunikantów. Prosimy o podanie tej informacji w zakrystii przed Mszą św.
  10. Osoby pragnące wziąć udział w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę znajdą na stronie internetowej parafii elektroniczny formularz umożliwiający zapisanie się na pielgrzymkę. Zapisu można dokonać także w zakrystii naszego kościoła bądź bezpośrednio u o. Piotra. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Spotkania informacyjne 18 czerwca oraz 2 lipca o godz. 19.00 w klasztorze. Można także zabrać ulotki z informacjami ze stolika. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  11. Spotkanie organizacyjne i informacyjne dla pielgrzymów udających się do Fatimy i Santiago de Compostela, odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty w wysokości 1200 zł.

Śp. Kazimierza Łuczaka – wieczny odpoczynek…