Wolontariat Światowych Dni Młodzieży – warsztaty

Kilka dni po Nowym Roku, 9 stycznia, mogileńscy wolontariusze ŚDM spotkali się na „Re-Kreacji”. Choć nazwa kojarzy się z czasem odpoczynku i rozrywki, był to dzień intensywnej pracy. Pierwsza cześć spotkania poświęcona była kreatywności. Brała w niej także udział grupa gimnazjalistów zaangażowanych w projekt edukacyjny związany z ŚDM. Wolontariusze opowiedzieli im o swoich działaniach, planach i zaprosili do wspólnego rozwijania kreatywności podczas części warsztatowej. Następnie, już sami, starali się określić sylwetkę i zadania lidera oraz wysłuchali krótkiej konferencji dotyczącej szukania inspiracji do stawania się liderem. Kolejny punkt programu dotyczył komunikacji. Wolontariusze podczas ćwiczeń dramowych „rozgryzali” trudne sytuacje komunikacyjne, których mogą doświadczyć podczas swojej pracy. Ostatnia część warsztatów wypełniona była już konkretną pracą nad pomysłami na organizację pobytu młodych w naszej parafii. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście modlitwy w intencji ŚDM i Koronki do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie zakończyła prawdziwa rekreacja. Wolontariusze rozmawiali i śpiewali przy kawie i słodkościach do późnych godzin wieczornych.