XVIII Niedziela Zwykła

31 lipca 2016

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za wsparcie duchowe, rzeczowe i finansowe podczas organizacji ŚDM w naszej parafii. Otrzymaliśmy wsparcie od osób indywidualnych, instytucji, firm, parafii naszego dekanatu. Dziękujemy z serca rodzinom: Kruszka, Talaga, Kilińskim, Błotnickim, Wojtczak, Jarząbkowskim, Rumianowskim i Kończal, które przyjęły do swych domów goszczącą u nas młodzież z Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu. Za wsparcie organizacyjne i logistyczne składamy podziękowania Urzędowi Miejskiemu, Dyrekcji i Pracownikom Dom Kultury, Muzeum w Chabsku oraz Komendzie Powiatowej Policji w Mogilnie. Dziękujemy również wolontariuszom, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem współtworzyli to wydarzenie. Młodzież z zagranicy jest bardzo wdzięczna, przekazuje pozdrowienia i obiecuje modlitwę.
  2. W tym tygodniu otrzymaliśmy błogosławieństwo dla naszej parafii od Ojca Świętego Franciszka z okazji 90. rocznicy jej erygowania; po oprawieniu zostanie ono umieszczone na krużganku klasztornym.
  3. Sierpień jest miesiącem troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w miejscach pracy i wszędzie tam, gdzie przeżywamy czas wakacyjnego wypoczynku. Nie jest to zobowiązanie, którego złamanie skutkowałoby grzechem, ale zachęta do dobrowolnie przyjętej abstynencji, także w intencji tych osób i środowisk, w których jest wiele cierpienia z powodu nadużywania alkoholu. Zachęcamy do troski o trzeźwość i gorącą modlitwę w intencjach osób uwikłanych w nałogi.
  4. W poniedziałek, 1 sierpnia będziemy gościć pielgrzymkę ze Żnina udającą się do Częstochowy. Pielgrzymi przybędą o godz. 15.30.Prosimy Parafian o pomoc i wsparcie w postaci poczęstunku dla pielgrzymów. Niech to będzie wyraz naszej szczerej gościnności.
  5. We wtorek 2 sierpnia przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Święto Porcjunkula wywodzi się z tradycji franciszkańskiej i wiąże się z możliwością zyskania odpustu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami nawiedzając świątynię parafialną.
  6. We wtorek, 2 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę; Grupa Mogilno – Inowrocław. Zapraszamy także do duchowego pielgrzymowania. Otwarty jest pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania, po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św.,
  • W pierwszy czwartek, w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę spowiedź wieczorna od godz. 17.30,
  • Nabożeństwo w pierwszą sobotę z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o godz. 17.30,
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00; dla chorych z Żabna w piątek, 5 sierpnia od godz. 8.00.
  1. Spotkanie pielgrzymów udających się do Włoch śladami św. Franciszka , św. Benedykta, św. O. Pio i św. Jana Pawła II, w niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 19.00. Będzie to okazja, aby uzupełnić wpłatę pozostałych kosztów pielgrzymki.
  2. Caritas:
  • W niedzielę,  7 sierpnia,  zapraszamy do Klasztoru na recital piosenek Anny German w wykonaniu solistki  Teatru Wielkiego w Poznaniu. W tym czasie będzie uruchomiona kawiarenka klasztorna.
  • W środę 10 sierpnia Parafialna Caritas  organizuje wyjazd do Lichenia. Koszt 15 zł od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.
  • W sobotę, 20 sierpnia, Parafialna Caritas planuje wyjazd dla dzieci do Trójmiasta. Koszt 30 zł od osoby. Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, obiad, rejs statkiem i bilety wstępu. Zapisy  i wpłaty w zakrystii po Mszy św.  Pierwszeństwo maja dzieci chore i pochodzące z rodzin ubogich naszej Parafii.
  1. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. ZOSTALI włączenido rodziny parafialnej:

Antonii Jan Wojda, Franciszek Niepsuj oraz Mia Anastazja Kościelska

Śp. Zdzisława Morańskiego – wieczny odpoczynek…