II Niedziela Adwentu
   5 grudnia 2021

1. Zapraszamy na Msze św. roratnie. W naszym kościele roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Roraty dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Msza św. roratnia w kaplicy w Dąbrówce w sobotę 11 grudnia o godz. 7.00. Zachęcamy serdecznie do udziału w roratach, pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec lub lampionów.
  2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  3. W środę, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godzinie 8.00, 9.30 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. roratniej o godz. 6.45. Na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone modlitewniki i medaliki dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W środę 8 grudnia biuro parafialne będzie nieczynne.
  5. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszły piątek (10 grudnia) o godz. 18.00 Msza święta a po niej spotkanie, nabożeństwo i konferencja.
  6. Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy chcą zaangażować się w Liturgiczną Służbę Ołtarza, służąc jako ministrant lub lektor. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 w naszym klasztorze. Zapraszamy!
  7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 18 grudnia. Plan spowiedzi adwentowej w naszym dekanacie jest umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  8. Przy wyjściu z kościoła i biurze parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  • Dziś Parafialna Caritas rozprowadza sianko i pierniki świąteczne.
  • Przy wyjściu z kościoła Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny.
  • Parafialna Caritas włącza się w świąteczną zbiórkę żywności. Produkty będzie można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  • W środę, 8 grudnia, w godzinach od 16.00 do 18.00 Parafialna Caritas będzie wydawać żywność pozyskaną w ramach akcji Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas Tak pomagam. Po odbiór mogą się zgłaszać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.
  • W ramach akcji Drzewko Dobrego Serca, w naszym kościele pojawiło się drzewko, na którym zawieszone zostały serduszka  z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Paczki zostaną wręczone dzieciom nieuleczalnie chorym. Akcja potrwa do końca Adwentu.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.