OgLoszenia

XXII Niedziela Zwykła
29 sierpnia 2021

1. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się 1 września o godz. 8.00, a dla Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 9.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Posługa sakramentalna chorym w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.

3. Dożynki Parafialne w tym roku 5 września podczas Mszy Św. o godz. 12.30, podczas których będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy poszczególne wioski naszej Parafii, a także sadowników o przygotowanie wieńców dożynkowych i koszy z plonami ziemi i sadów. Po Mszy Św. dożynkowej zapraszamy na krużganki klasztorne do kawiarenki.

4. W niedzielę, 12 września Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy klasztornej. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji naszej Parafii, jej Mieszkańców, w intencjach osobistych, Kościoła i świata.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 4 września br. jednodniową pielgrzymkę autokarową do Torunia z okazji obchodów Dnia Dziękczynienia za powstanie Radia Maryja i innych dzieł. Wyjazd autokarem ze Skweru Świętego Wojciecha w sobotę (4 września) o godz. 9.00. Zapisy po Mszy świętej.

6. Zgodnie z postanowieniem Księży Biskupów w niedzielę 5 września br. zostanie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców w kraju i zagranicą.

7. Ogłaszamy nabór do skautów Europy. W tym roku rusza po raz pierwszy żeńska gromada wilczków, którą poprowadzi akela Olga Czerwińska. Zapraszamy serdecznie do nawiązania kontaktu dziewczynki w wieku od ośmiu do dwunastu lat.

8. Chór Prymasowski przy Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie zaprasza nowych śpiewaków spośród młodzieży i dorosłych, który chcieliby dołączyć do tego zespołu. Próby chóru odbywają się w piątki o godz. 18.00 w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej przy ul. Seminaryjnej 2a. Nowi kandydaci do chóru są proszeni są o przybycie na przesłuchanie i pierwszą próbę dnia 3 września o godz. 18.00.

9. Parafia św. Faustyny w Mogilnie  organizuje w przyszłym roku w dniach 26 stycznia – 7 lutego pielgrzymkę do Meksyku, na którą jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowy program pielgrzymki jest dostępny na stronie internetowej:  faustyna-mogilno.pl lub pod numerem telefonu 604 63 80 32 ks. Tomasz Walterbach.

• Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

Śp. Halinę Badtke oraz Śp. Elżbietę Maroszek

Wieczny odpoczynek …