IV Niedziela Wielkiego Postu
14 marca 2021

1. Porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek:

• 16.30 dla dzieci,
  • 18.30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.

1. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 19 marca, po Mszy św. o godz. 20.00. Z Mogilna zaplanowane są 4 trasy – pierwsza wokół Mogilna (30 km), druga do Markowic (40 km), trzecia do Gniezna (42 km) oraz czwarta do Lichenia (53 km). Więcej informacji na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Pakiety w cenie 20 zł będą do odbioru przed Mszą św. w piątek.
  2. Rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczniemy w sobotę, 20 marca, Mszą św. o godz. 18.00; potrwają one do środy 24 marca. Rekolekcje dla wspólnoty parafialnej poprowadzi o. Andrzej Makowski, Gwardian Klasztoru Kapucynów w Łomży.
  3. Grupa Anonimowych alkoholików „Franciszek” zaprasza na Drogę Krzyżową w sobotę, 27 marca, o godz. 15.00 na kalwarii.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w klasztorze.
  • Dziś Parafialna Caritas organizuje zbiórkę do puszek dla dziewczynki z naszej parafii – Małgosi Kowalskiej. Małgosia choruje na mukowiscydozę i obecnie potrzebuje pieniędzy na zakup urządzenia do drenażu oddechowego.
  • Caritas organizuje wielkopostną zbiórkę żywności. Produkty żywnościowe można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich.
  • Przy wyjściu z kościoła Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół Wielkanocny w cenie 12 zł.
  • Dziś rozpoczyna się akcja Wielkopostna Skarbonka. Skarbonki wyłożone są na stoliku. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej rodzin, a przede wszystkim dzieci. Przypominamy, że do skarbonek dzieci składają dobrowolne ofiary z części swoich oszczędności. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi w Niedzielę Miłosierdzia.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

Irenę Kończal Wieczny odpoczynek …