II Niedziela Adwentu
6 grudnia 2020

1. We wtorek, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godzinie 8.00, 9.30 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. roratniej o godz. 6.45.
  2. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45 oraz modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17:30.
  3. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  4. Na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  5. Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy linki do rekolekcji adwentowych.
  6. Ogłoszenia Parafialnej Caritas:
  • Przy wyjściu z kościoła Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny.
  • W kościele wystawiony jest kosz w którym można składać produkty żywnościowe. Z darów tych zostaną przygotowane paczki świąteczne dla  potrzebujących.
  • Pojawiło się „Drzewko Dobrego Serca”, na którym zawieszone są serduszka z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy kto chciałby się włączyć w to dzieło może przygotować paczkę, nakleić zabrane serduszko i złożyć ją przy drzewku.
  • Dziś Parafialna Caritas rozprowadza sianko i pierniczki świąteczne.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Lenę Borowiak