Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła
18 października 2020

1. Przypominamy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w kościele w czasie epidemii. Są one następujące:
  • obowiązek zasłaniania ust i nosa
  • zachowywanie bezpiecznego 1,5 metrowego dystansu
  • limit osób uczestniczących w liturgii – 1 osoba na 7m2 – w naszym kościele 60 osób. Pozostałe osoby mogą zajmować miejsce w krużgankach klasztornych, wirydarzu bądź na zewnątrz kościoła z zachowaniem 1,5 metrowego odstępu i zasłoniętymi ustami i nosem. W związku z limitem osób prosimy bardzo naszych parafian, aby na Mszy św. o godz. 11:00 dać pierwszeństwo rodzinom z dziećmi, dla których jest ona szczególnie dedykowana.

W czasie pogrzebu w kaplicy cmentarnej może uczestniczyć 13 osób. Informujemy także, iż w czerwonej strefie obowiązuje zakaz organizowania spotkań po pogrzebie.
W związku z pandemią do odwołania nie będzie również spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania oraz rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
W trosce o zdrowie prosimy aby w najbliższym czasie ograniczyć załatwianie spraw w biurze parafialnym do niezbędnego minimum.

1. Przypominamy także, iż Prymas Polski abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie biskup zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
  2. Za tydzień 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku ze względu na epidemię nie będzie tego dnia Mszy św. i procesji na cmentarzu. Msze św. z racji niedzieli będą odprawiane tylko w kościele i w porządku niedzielnym. Przypominamy, iż w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków odpustu należy także nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłych. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy nawiedzaniu grobów zmarłych.
  3. Październikowe nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Dni szczególnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci w każdą środę i piątek. Serdecznie zapraszamy.
  4. Zapraszamy do naszego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek o godzinie 19.00.
  5. W ubiegłą niedzielę do puszek na fundusz remontowy zebraliśmy 1020 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Można zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:
Patrycji i Damiana Stefańskich

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:
Śp. Jana Jarmuła oraz bp. seniora naszej diecezji Bogdana Wojtusia – wieczny odpoczynek …