Niedziela Palmowa
2 kwietnia 2023

1. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 5 kwietnia. O 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywago Różańca.
  2. Porządek Wielkiego Tygodnia jest następujący:

Wielka Środa
19.00 Mogileńska Droga Krzyżowa ulicami Mogilna – rozpoczęcie – kościół św. Jakuba /Fara/ – zakończenie –  kościół MBNP. Prowadzi nasza parafia.

Wielki Czwartek
18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
Adoracja w Ciemnicy do godz. 23.00 – modlitwa w ciszy.

Wielki Piątek
7.30 Liturgia Godzin – Jutrznia i Godzina Czytań – w kościele
9.30 Droga Krzyżowa w Dąbrówce
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
Po Liturgii całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu Przy Grobie Pańskim – modlitwa w ciszy. Prosimy o wpisanie się do księgi adoracji na wyznaczoną przez siebie godzinę. Księga jest wyłożona na stoliku za ławkami.

W Wielki Piątek katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – dotyczy osób od 14. roku życia i post ścisły – wiernych od 18. do 60. roku życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta  oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Wielka Sobota
7.30 Liturgia Godzin – Jutrznia i Godzina Czytań – w kościele
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny:
10.00 Żabno /przy krzyżu/
11.00 Dąbrówka
11.00 – 13.00 Kościół /co pół godziny/
15.00 – 17.00 Kościół /co pół godziny/

22.00 – Wigilia Paschalna i Rezurekcja /Przynosimy świece/

Niedziela Zmartwychwstania
Rezurekcja w Dąbrówce o godz. 6.00
Msza św. w kościele klasztornym:  9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Poniedziałek Wielkanocny
Msze św. w kościele klasztornym i w kaplicy w Dąbrówce jak w niedziele w ciągu roku.

Dodatkowa Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
Poniedziałek, Wtorek, Środa: od 17.00 do wieczornej Mszy św. włącznie.
Triduum Paschalne /Czwartek, Piątek, Sobota/: 8.30 – 9.30; 15.00 – 16.00

1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony.
  • Dziś Parafialna Caritas rozprowadza mazurki i palmy wielkanocne, a od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty rozprowadzać będzie chlebki św. Antoniego.
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas w Bielicach zapraszają dziś na kiermasz ozdób wielkanocnych.
  • Trwa akcja „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Pieniądze można wrzucać do wystawionej w kościele szklanej skarbony. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych nad morze.
  • Parafialna Caritas zwraca się do ludzi dobrej woli z prośbą o przekazanie 1,5% podatku.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Do wieczności Pan Bóg powołał:
Śp. Stanisława Wieczorka  – Wieczny odpoczynek …