Wspólnoty

Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani, zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy. Stowarzyszenie Żywego Różańca, założone przez Paulinę Jaricot, jest od połowy XIX wieku najbardziej popularną różańcową wspólnotą.

Obecnie wspólnota odbudowuje się, liczy obecnie 2 Róże, czyli 40 osób. Każdy członek rozważa codziennie jedną tajemnicę różańca. Spotkanie, podczas którego następuje zmiana tajemnic różańcowych odbywa się w pierwszą środę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Pisemną deklarację przynależności można złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym. Za wspólnotę odpowiedzialna jest Zofia Kwiatkowska.

Opiekunem duchowym jest o. Ireneusz Naumowicz.

Więcej o Żywym Różańcu znajdziesz tutaj.