Wspólnoty

Schola młodzieżowa działa w naszej parafii od początku 2014 roku, choć już wcześniej młodzi śpiewali bardzo okazyjnie i bez regularnych prób. Jej członkowie to gimnazjaliści, licealiści i studenci. Posługują oni śpiewem głównie podczas czuwań ze św. Franciszkiem, ale czasami także podczas uroczystości, nabożeństw, czy Mszy św. Większość z nich stanowi zespół pielgrzymkowy. Oprócz śpiewania uwielbieniowego przy gitarze, coraz częściej próbują swoich sił w czterogłosowym śpiewie liturgicznym.

Nie ma ustalonego terminu prób. Krótkie są zawsze około godziny przed wspólnym śpiewaniem, natomiast długie, podczas których przygotowywany jest nowy repertuar, odbywają się, w zależności od potrzeb i możliwości czasowych, raz w miesiącu. Każda próba zaczyna się krótką modlitwą, której przedłużeniem jest śpiew oraz rozśpiewka – ćwiczenia pozwalające dbać o techniczną stronę pracy głosem.

Młodzi rozwijają się także poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju warsztatach muzycznych prowadzonych m. in. przez Małgorzatę Hutek, Pawła Bębenka, czy Rafała Maciejewskiego. Zapraszamy do dołączenia do scholi każdego, kto śpiewa lub gra na instrumencie i chce w taki sposób wielbić Boga, służyć oraz dzielić się z innymi swoim talentem.

Odpowiedzialne za scholę: Paulina Lorczak i Marcelina Kilińska.