V Niedziela Wielkiego Postu

1. W ramach przeprowadzonej akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam, w dniach  4 i 5 marca, w sklepach sieci Biedronka i Mila, zebrano 889,65 kg artykułów żywnościowych. Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.

2. W niedzielę, 20 marca 2016r, będziemy rozprowadzać palmy i mazurki wielkanocne, a od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty, chlebki Św. Antoniego.

3. Organizujemy wielkopostną zbiórkę żywności. Artykuły spożywcze można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

4. W tym szczególnym Roku Miłosierdzia zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji „Wakacyjny wyjazd za grosz”. W okresie Wielkiego Postu postawiona została duża skarbonka, do której można wrzucać drobne monety – grosze. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej osób.

5. Zwracamy się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej,  z dopiskiem Dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie.

6. Zachęcamy do dalszej zbiórki wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorej – 5 letniej Roksany i 11 letniej Małgosi z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

7. Potrzebna jest alba dla dziewczynki  – duży rozmiar.