Transmisje internetowe Triduum Paschalnego

Przed nami Wielki Tydzień. Niestety w tym roku z powodu epidemii najważniejsze wydarzenia dotyczące naszej wiary będziemy przeżywali głównie w swoich domach. Przypominamy, iż do 11 kwietnia w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. Zachęcamy zatem, aby pozostać w swoich domach łącząc się z nami internetowo. Liturgie Triduum Paschalnego będziemy transmitowali poprzez parafialny profil facebookowy.

Wielki Czwartek
18:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

18:00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota
22:00 Wigilia Paschalna

Informujemy również, iż zgodnie z zarządzeniem Prymasa w tym roku w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej nie organizuje się Ciemnic i Grobów Pańskich. W związku z tym nie będzie również Adoracji całonocnej, a z ofiar składanych na kwiaty do Grobu Pańskiego zostaną ułożone bukiety przy ołtarzach. Nie będzie również tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Biskup zachęca jednak, aby przed śniadaniem wielkanocnym ojciec rodziny lub ktoś inny pobłogosławił potrawy. Teksty obrzędu błogosławieństwa można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła.

Tekst błogosławieństwa do wydruku: Błogosławieństwo stołu przed posiłkiem

Przypominamy, iż poprzez internet można włączać się w modlitwy odbywające się w naszym klasztorze.

Codziennie modlitwa w intencji ustania epidemii:
19:15 Dziesiątek Różańca dla dzieci
20:30 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem