Ogłoszenia Caritas

1. Parafialna Caritas zaprasza wszystkich do włączenie się w akcję Drzewko Dobrego Serca. Od 4 grudnia stanie w naszym kościele drzewko, na którym zawieszone będą serca Caritas z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Akcja potrwa do końca Adwentu. Wśród wybranych są dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat – nieuleczalnie chore i z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

2. Caritas włącza się w świąteczną zbiórkę żywności. Produkty będzie można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.

3. 4 grudnia Parafialna Caritas rozprowadzać będzie  sianko i pierniki świąteczne. Pieniądze pochodzące z ofiar zasilą konto organizacji  zabawy karnawałowej dla dzieci.

4. W piątek 9 i sobotę 10 grudnia, w sklepach sieci Biedronka i Mila znajdujących się na terenie Mogilna, przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do wystawionych koszty będzie można składać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Z zebranych produktów Parafialna Caritas przygotuje świąteczne paczki dla ubogich rodzin. Zbiórka odbywa się w ramach zainicjowanej przez Caritas Polska akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam.

5. W niedzielę, 11 grudnia, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach i Parafialna Caritas zaprasza na krużganki klasztorne na Jarmark Adwentowy.