Ogłoszenia Caritas

1. Caritas organizuje wielkopostną zbiórkę żywności. Od dziś można składać produkty do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  2. W tym szczególnym Roku Miłosierdzia nasza Caritas zaprasza wszystkich do włączenia się do akcji „Wakacyjny wyjazd za grosz”. W okresie Wielkiego Postu postawiona została duża skarbonka, do której można wrzucać drobne monety – grosze. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci chorych i z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej osób – grosz do grosza, aż uzbiera się pełna skarbonka.
  3. Dziś też rozpoczynamy akcję „Wielkopostna Skarbonka”. Skarbonki wyłożone są na stoliku. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej rodzin, a przede wszystkim dzieci. Przypominamy, że do skarbonek dzieci składają dobrowolne ofiary z części swoich oszczędności. Ma to być dar serca dla osób potrzebujących pomocy. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi  na Mszy św. dziecięcej w  Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
  4. W piątek 4 i sobotę 5  marca  br., w sklepach sieci Biedronka i Mila  znajdujących się na terenie Mogilna, przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do wystawionych koszy będzie można składać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Z zebranych produktów Parafialna Caritas przygotuje świąteczne paczki dla ubogich rodzin. Zbiórka odbywa się w ramach zainicjowanej przez Caritas Polska akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam. Caritas zachęca do wzięcia udziału zbiórce i podzielenia się z osobami ubogimi swoimi zakupami.
  5. Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej,  z dopiskiem dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie.
  6. Trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorej – 5 letniej Roksany i 11 letniej Małgosi z naszej Parafii.  Nakrętki można składać w biurze Caritas.