XXIV Niedziela Zwykła

11 września 2016

1. W minionym tygodniu do pracowni konserwatorskiej pod Toruniem zostały zabrane: rama obrazu z ołtarza Św. Scholastyki oraz sześć zacheuszek. Zostaną poddane tam pracom restauratorskim i konserwatorskim, których zakończenie planowane jest na początek listopada.
  2. Zakończyły się prace remontowe przy Mauzoleum na cmentarzu –odnowiona jest kaplica przy Mauzoleum.
  3. Dziś zbiórka do puszek na cele parafialne. Zebraną kwotę przeznaczymy na wkład własny parafii związany z pracami przy elewacji kościoła.
  4. Dzisiaj po Mszy Św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  5. W poniedziałek, 12 września Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Porządek Adoracji jest następujący:
  • 8.30 – 9.30 Mieszkańcy starej części miasta,
  • 9.30 – 10.30 Parafianie ze Sójczego Wzgórza,
  • 10.30 – 11.30 Mieszkańcy wiosek,
  • 11.30 – 12.30 Osoby pracujące przy Klasztorze,
  • 12.30 – 13.30 Mieszkańcy starej części miasta,
  • 13.30 – 14.30 Parafianie ze Sójczego Wzgórza,
  • 14.30 – 15.30 Mieszkańcy wiosek,
  • 15.30 – 16.30 Dzieci i Młodzież,
  • 16.30 – 17.45 Służba Liturgiczna i Radni Parafii.

Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji naszej Parafii, jej Mieszkańców, w intencjach osobistych, Kościoła i świata.

1. We wtorek, 13 września, o godz. 20.00 z Fary wyruszy procesja fatimska połączona z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszamy.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjum oraz starszych i ich rodziców – w czwartek, 22 września, o godz. 19.00.
  3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy w poniedziałek, 26 września, na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie.
  4. W dniach 14-16 października, w naszym klasztorze, odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne dla dorosłych – Kurs Nowe Życie. Więcej informacji na stronie internetowej parafii lub u br. Piotra. Zapraszamy.
  5. W sobotę, 22 października, w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Jest to forma dziesięcio-tygodniowych rekolekcji dla dorosłych – zarówno chcących pogłębić życie duchowe, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć żywą relację z Bogiem. Seminarium Odnowy Wiary polega na uczestniczeniu w spotkaniu raz w tygodniu (zawsze w sobotę o godz. 19.00) oraz na codziennej modlitwie z pomocą przygotowanych materiałów. Po zakończeniu rekolekcji – w styczniu, planujemy utworzenie stałej wspólnoty formacyjnej Odnowy w Duchu Świętym, ale będzie to zależało od ilości osób chętnych do formacji.
  6. Przy wyjściu z Kościoła można jeszcze nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2017 rok w cenie 8 zł z ilustrowanymi zdjęciami Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej:

Nikodema Krala, Kacpra Pacia

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Julii Mielcarek i Jakuba Kraśnego oraz Izabeli Barczykowskiej i Artura Nowickiego