1. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w piątek, 11 marca, jest odwołane z powodu panującej choroby.
  2. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek, 11 marca. Przed wymarszem Eucharystia o godz. 20.00.
  3. Rekolekcje dla Gimnazjum im. Ks. Piotra Wawrzyniaka odbędą się w dniach od 7 do 9 marca. Rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczniemy w najbliższą sobotę, 12 marca, Mszą św. o godz. 18.00; potrwają one do środy 16 marca. Rekolekcje dla wspólnoty parafialnej poprowadzi o. Marek M. Pasiut, nasz współbrat, proboszcz parafii w Dokszycach na Białorusi. Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 od poniedziałku do środy 14 -16 marca. Poprowadzi je o. Jacek Romanek, nasz współbrat z Lublina.
  4. Rodziców ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę, 13 marca, o godz. 16.00.
  5. Spotkanie organizacyjne, informacyjne pielgrzymów udających się do Włoch odbędzie się w niedzielę, 13 marca, o godz. 19.00.
  6. Można już zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Z naszej archidiecezji pielgrzymi będą jechać na spotkanie w dwóch grupach:
    – na cały tydzień: od 25 lipca do 1 sierpnia – koszt 650 zł od osoby
    – na dwa dni z udziałem papieża: od 30 do31 lipca – koszt 150 zł. Sugerowany przedział wiekowy to 14-30 lat. Zapisać się można u o. Piotra Krawczyka – do końca kwietnia.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony.
  9. W niedzielę, 13 marca, po Mszach Św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  10. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii w sobotę 19 marca. Godziny spowiedzi w kościele klasztornym: 10.00-12.00, 15.30-17.00, 19.00-20.00; w Dąbrówce: 16.30-17.30; o 17.00 dodatkowa Msza św. w kaplicy w Dąbrówce. Plany rekolekcji parafialnych oraz spowiedzi w dekanacie Mogilno będą umieszczone na stronie internetowej parafii.
  11. Świece Caritas na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 9 zł. Zakup świecy stanowi wyraz naszego materialnego wsparcia dla osób potrzebujących pomocy.
  12. Parafialna Caritas składa serdeczne podziękowania  Pani Marii Malczewskiej, Panom Tomaszowi Nowakowskiemu i Patrykowi Libnerowi za przywóz i pomoc przy rozładunku  8 ton jabłek, otrzymanych w ramach programu Embargo.
  13. W poniedziałek, 7 marca 2016r., biuro Caritas będzie nieczynne.
  14. W środę,  9 marca 2016 r., w godz. od 16.00 do 18.00, Parafialna  Caritas wydawać będzie paczki żywnościowe. Po ich odbiór mogą się zgłaszać rodziny z naszej Parafii,  znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
  15. 15. W sobotę, 19 marca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 25 zł od osoby. Cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Pozostałe ogłoszenia Caritas dostępne są w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej Parafii.
  16. 16. Parafia św. Marcina w Palędziu Kościelnym organizuje w dniach 3 – 8 lipca br. wyjazd do Zakopanego. Program obejmuje miedzy innymi: zwiedzanie Zakopanego, Gubałówka, Kasprowy Wierch, spływ Dunajcem, zwiedzanie jaskini w Ojcowie, tama w Czorsztynie. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  17. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do rodziny parafialnej Annę Katulską

Do wieczności Pan Bóg powołał Śp. Czesława Śmigielskiego