IV Niedziela Zwykła

31 stycznia 2016

1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek, 1 lutego, o godzinie 19.00.
  2. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 1 lutego, o godz. 19.00.
  3. We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. w tym dniu: w kościele klasztornym o godz. 8.00, 9.30 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcone zostaną świece, o godz. 18.00 świece dzieci pierwszokomunijnych. Święto Ofiarowania Pańskiego jest dniem szczególnej modlitwy za osoby konsekrowane. W tym dniu kończy się Rok Życia Konsekrowanego.
  4. Spotkanie Żywego Różańca w najbliższą środę, 3 lutego, po wieczornej Mszy św.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
    • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.
    • W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa, a następnie o godz. 19.00 czuwanie ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Tematem przewodnim piątkowego czuwania będzie: „Post i pokuta na wzór Chrystusa”. Zapraszamy dorosłych, młodzież, pielgrzymów naszej grupy, wolontariuszy ŚDM 2016, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
    • W pierwszą sobotę – modlitwa różańcowa o godz. 17.30
    • Spowiedź w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca od godz. 17.30
    • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00; odwiedziny chorych w Żabnie i Żabienku, wyjątkowo w czwartek, 4 lutego, od godz. 8.00
  6. Biblioteka parafialna będzie czynna w niedzielę 7 lutego.
  7. 7 lutego przypada VIII niedziela nowenny przed jubileuszem 1050. rocznicy chrztu Polski, katecheza okolicznościowa, która przybliża nam istotę sakramentu chrztu świętego, przed Mszą św. o godz. 11.00.
  8. W czwartek 11 lutego będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes; jest to również Światowy Dzień Chorego; zapraszamy na Mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia chorych –o godz. 11.00.
  9. W sobotę, 6 lutego, wyjazd  do Teatru Wielkiego w  Poznaniu na  „Wesele Figara” o godz. 16.30. Bus podstawiony będzie przy skwerze św. Wojciecha.
  10. Trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorej – 5 letniej Roksany i 11 letniej Małgosi z naszej Parafii.  Nakrętki można składać w biurze Caritas.
  11. Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej (0000195886) z dopiskiem dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie.
  12. Prasa katolicka dostępna przy wyjściu z kościoła.