XVIII Niedziela Zwykła
31 lipca 2022

1. Od poniedziałku, 1 sierpnia do piątku, 12 sierpnia biuro parafialne będzie czynne w godzinach od 9.00 do 10.00, w środy tylko od 15.00 do 16.00.
  2. Sierpień jest miesiącem troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w miejscach pracy i wszędzie tam, gdzie przeżywamy czas wakacyjnego wypoczynku. Zachęcamy do dobrowolnego przyjęcia abstynencji w intencji tych osób i środowisk, w których jest wiele cierpienia z powodu nadużywania alkoholu. Zachęcamy do troski o trzeźwość i gorącą modlitwę w intencjach osób uwikłanych w nałogi.
  3. We wtorek, 2 sierpnia, przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Święto Porcjunkuli wywodzi się z tradycji franciszkańskiej i wiąże się z możliwością zyskania odpustu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami nawiedzając świątynię parafialną.
  4. Wymiana tajemnic różańcowych w najbliższą środę, 3 sierpnia po wieczornej Mszy św. o 18.00. O 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywago Różańca.
  5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w czwartek, 4 sierpnia o godz. 19.00.
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. O godz. 17.45 litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Ze względu na urlopy braci odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca są odwołane.
  1. Br.. Michał Baczkura decyzją przełożonych naszego zakonu został przeniesiony z naszej wspólnoty do Warszawy, gdzie będzie pełnił funkcję sekretarza powołaniowego a także odpowiedzialnego za dzieło „Golgoty Młodych”. W najbliższą niedzielę 7 sierpnia w trakcie Mszy św. o godz. 11.00 będziemy mogli podziękować mu za posługę w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Wkrótce do naszej wspólnoty dołączy br. Mateusz Kamecki.
  2. Od 1 września rozpoczniemy przyjmowanie intencji na rok 2023r.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • W najbliższy poniedziałek, 1 sierpnia, od godz. 16.00 w biurze Caritas, będzie można  dokonać formalności związanych z wyjazdem do Kołobrzegu w dniach 18–21 sierpnia. Koszt 500 zł osoba dorosła, 450 zł – dzieci. Niestety planowany w tym czasie rejs na Borholm nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatora.
  • W niedzielę 7 sierpnia organizujemy wyjazd na koncert „Trzech tenorów” do Inowrocławia. Koszt 20 zł. Bus będzie postawiony o godz. 15.00 przy skwerze św. Wojciecha.
  • Nadal trwa   zbiórka  darów  dla Ukrainy.  Produkty z długim terminem ważności  spożywcze, medyczne, higieniczne i  czystości można składać do wystawionych  w kościele koszy. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Łucję Przybylską, Davida Lesickiego, Adriana Żochowskiego

W Sakramencie Małżeństwa pobłogosławiona została miłość:
Martyny Szczególskiej i Huberta Kwiatkowskiego

Do wieczności Pan Bóg powołał
Śp. Stanisława Pietrowicza            Wieczny odpoczynek …