XIV Niedziela Zwykła
3 lipca 2022

1. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 6 lipca, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00. O 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywago Różańca.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca spowiedź w tym dniu od godz. 17.30, modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  3. W przyszłą niedzielę, 10 lipca, będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele.
  4. W poniedziałek, 11 lipca, przypada Uroczystość św. Benedykta – Patrona miasta Mogilna – o godz. 18.00 Msza św. podczas, której zawierzymy miasto Mogilno św. Benedyktowi. Mszy św. będzie przewodniczył o. Marcin Sierszulski – paulin. Po Mszy św. poczęstunek w krużgankach klasztornych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Mogilna i okolic.
  5. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać na stronie ppag.pl. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu został otwarty pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji, które złożymy można dołączyć dowolną ofiarę, będzie to realne wsparcie pielgrzymów. Spotykanie organizacyjne dziś (niedziela) o godz. 19.00 w kościele.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • Parafialna  Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, którzy pomogli w realizacji  wyjazdu dzieci do Władysławowa. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.
  • Trwa zbiorka darów  dla Ukrainy.  Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do włączenia się do zbiorki. Produkty z długim terminem ważności  spożywcze, medyczne, higieniczne i  czystości można składać do wystawionych  w kościele koszy lub w każdą  sobotę w godzinach 10.00 – 12.00 w biurze Caritas. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
  • W najbliższy poniedziałek, 4 lipca biuro Caritas będzie czynne od godz. 16.00. Będzie można  dokonać formalności związanych z wyjazdem do Sopotu. Koszt  wyjazdu 75 zł. od osoby.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Zofię Gapińską oraz Igora i Oskara Stasiaków