XII Niedziela Zwykła
19 czerwca 2022

1. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego dnia o godz. 17.30.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w kościele zebraliśmy 1582 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek, 20 czerwca biuro parafialne będzie nieczynne.
  4. W poniedziałek 20 czerwca Radca Prawny Pan Andrzej Kacperski będzie pełnił dyżur porad prawnych w naszym klasztorze od godz. 19.00.
  5. W czwartek 23 czerwca przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej wyruszy procesja z naszego kościoła, przejdzie przez Rynek i zakończy się przy kościele Farnym. Nasza Parafia przygotowuje dwa ołtarze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy Odnowę w Duchu Świętym i Wspólnotę Żywego Różańca.
  6. W czwartek, 23 czerwca, nabożeństwo do Świętego o. Pio połączone będzie z nabożeństwem czerwcowym.
  7. W piątek 24 czerwca kończy się rok szkolny. Życzymy dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom udanych wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obowiązku niedzielnej Mszy św. Niech dobry wypoczynek, kontakt z przyrodą, jeszcze bardziej przybliżają nas do Pana Boga.
  8. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 2 w piątek, 24 czerwca, o godz. 8.00 w naszym kościele.
  9. W piątek, 24 czerwca swoje imieniny obchodzić będzie Jan Karczewski, proboszcz naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na wieczornej Mszy św. o godzinie 18:00.
  10. Grupa AA „Franciszek” zaprasza na Drogę Krzyżową w sobotę, 25 czerwca, o godz. 15.00 na kalwarii.
  11. Informujemy, iż taca (1183,30 gr.) zebrana podczas Mszy św. w czasie, której udzielono Sakramentu Bierzmowania, została przekazana na diecezjalny fundusz młodzieżowy. Ks. Michał Bubacz Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej przesyła podziękowania za złożone ofiary.
  12. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia.
  13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • Trwa zbiorka darów  dla Ukrainy.  Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do włączenia się do zbiorki. Produkty z długim terminem ważności  spożywcze, medyczne, higieniczne i  czystości można składać do wystawionych  w kościele koszy lub w każdą  sobotę w godzinach 10.00-12.00 w biurze Caritas. Ofiarodawcom  serdecznie dziękujemy.
  • W ramach akcji „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”  można wrzucać pieniądze do wystawionej w kościele szklanej  skarbony. Pozyskane  środki przeznaczone zostaną na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych  do Władysławowa.
  • W czwartek, 23 czerwca, w Oktawie Bożego Ciała,  Parafialna Caritas będzie rozprowadzać wianki z kwiatów i ziół.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Ignacego Góreckiego

W Sakramencie Małżeństwa pobłogosławiona została miłość:
Julii Palińskiej i Kacpra Hernackiego, Justyny Cierpisz i Pawła Kaźmierczaka oraz Magdaleny Łysiak i Marka Barczewskiego