Uroczystość Najświętszej Trójcy
12 czerwca 2022

1. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego dnia o godz. 17.30.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w kościele.
  3. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie – próba przed Uroczystością odbędzie się we wtorek, 14 czerwca, o godz. 16.30 przy kościele św. Jakuba – Fara. Mile widziane są dziewczynki, które w tym roku były u Pierwszej Komunii Św.
  4. W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. w kościele o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 8.00. O godz. 10.00 na Rynku odprawiona będzie uroczysta Msza św. dla wszystkich parafii mogileńskich, po której ruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o dekorację całej trasy i mieszkań w mieście, a także o pomoc w przygotowaniu ołtarza naszej parafii przy kwiaciarni na Placu Wolności. W oktawie Bożego Ciała, czyli od 17 do 22 czerwca procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła w czasie nabożeństwa czerwcowego. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu.
  5. Informujemy, że w tym roku otrzymaliśmy dofinansowanie z Gminy Mogilno w kwocie 18 854 zł na wymianę drzwi klatkowych klasztoru na spełniające normy przeciwpożarowe oraz od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu w kwocie 10 000 zł na rozpoczęcie instalacji przeciwpożarowej w kościele. Natomiast z Kurii Gnieźnieńskiej otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 100 000 zł na wymianę okien w klasztorze. Do każdego z tych zadań musimy dołożyć środki własne z parafii.
  6. W ubiegłym tygodniu za złożone ofiary przez dzieci pierwszokomunijne zostały zakupione dwie kapy, białą i czerwoną.
  7. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Poszukujemy kierowcy do obsługi pielgrzymki.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • Trwa zbiorka darów  dla Ukrainy.  Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do włączenia się do zbiorki. Produkty z długim terminem ważności  spożywcze, medyczne, higieniczne i  czystości można składać do wystawionych  w kościele koszy lub w każdą  sobotę w godzinach 10.00 – 12.00 w biurze Caritas. Lista produktów znajduje się na stronie caritas.pl/ukraina. Ofiarodawcom   serdecznie dziękujemy.
  • Wszelkie formalności związane z wyjazdem do Władysławowa będzie  można  załatwić w  najbliższy  poniedziałek w biurze Caritas już od godz. 16.00.
  • Ruszyła akcja „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Pieniądze  można wrzucać do wystawionej w kościele szklanej  skarbony. Pozyskane  środki przeznaczone zostaną na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych  do Władysławowa.
  • W sobotę, 9 lipca nasza Caritas  organizuje wyjazd do Sopotu.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki.

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Zuzanny Laskowskiej i Wojciech Dolata
oraz Aleksandry Popielskiej i Krzysztofa Szeszyckiego