Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
29 maja 2022

1. Od środy 1 czerwca zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego dnia o godz. 17.30.
  2. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 1 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po  Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia do Nabożeństwa czerwcowego (17.30) modlitwa w ciszy.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek, piętek i sobotę miesiąca od godz. 17.00. Zapraszamy w tym czasie do skorzystania ze spowiedzi kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 9.00.
  1. W piątek, 3 czerwca, o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców i kandydatów do bierzmowania.
  2. W sobotę 4 czerwca, w wigilię Zesłania Ducha Świętego Adoracja Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Stowarzyszenie Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Mogilnie zapraszają do udziału w grze miejskiej o charakterze historycznym pt. „Uwolnić posłańca”. Początek gry w sobotę, 4 czerwca, o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1. Zgłoszenia drużyn i osób indywidualnych przyjmuje Pani Lidia Czerwińska do 1 czerwca. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Organizatorzy serdecznie zachęcają i zapraszają do wzięcia udziału.
  4. W niedzielę, 5 czerwca, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania przez posługę Księdza Abp. seniora Józefa Kowalczyka. Uroczystość będzie miała miejsce na Mszy św. o godz. 12.30.
  5. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Poszukujemy kierowcy do obsługi pielgrzymki.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • Przygotowywany jest  transport humanitarny darów dla Ukrainy.  Planowany  wyjazd  7 czerwca. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do włączenia się do zbiorki. Produkty z długim terminem ważności  żywnościowe, medyczne higieniczne i  czystości można składać do wystawionych  w kościele koszy codziennie lub w każdą  sobotę w godzinach 10.00-12.00 w biurze Caritas. Będzie to już drugi taki transport organizowany przez naszego Proboszcza i brata Henryka. Już teraz pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w tę  akcję.
  • W dniach 28-30 czerwca Parafialna Caritas organizuje wyjazd  dla dzieci do Władysławowa. Pierwszeństwo mają dzieci nieuleczalnie chore. Koszt 200 zł/ dziecko, 300 zł/ opiekun.  Zapisy i wpłaty w biurze  Caritas.
  • Od niedzieli 5 czerwca, rusza akcja „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Pieniądze będzie można wrzucać do szklanej  skarbony w kościele. Pozyskane  środki przeznaczone zostaną na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Władysławowa.
  • W niedzielę, 12 czerwca Caritas organizuje wyjazd na koncert do Lubostronia. Koszt  35 zł od osoby. Bus będzie postawiony o godz. 16.00 przy skwerze św.  Wojciecha.