VI Niedziela Wielkanocy
22 maja 2022

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w kościele o godz. 17.30.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne zebraliśmy 1351 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek, 23 maja, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  4. Zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 18.00, w piątek, 27 maja; następnie spotkanie i konferencja. Po spotkaniu młodzież, która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania rozpocznie swoje rekolekcje.
  5. Grupa AA „Franciszek” zaprasza na Drogę Krzyżową o trzeźwość w narodzie w sobotę, 28 maja, o godz. 15.00 na kalwarii.
  6. Stowarzyszenie Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Mogilnie zapraszają do udziału w grze miejskiej o charakterze historycznym pt. „Uwolnić posłańca”. Początek gry w sobotę, 4 czerwca, o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1. Zgłoszenia drużyn i osób indywidualnych przyjmuje Pani Lidia Czerwińska do 1 czerwca. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Organizatorzy serdecznie zachęcają i zapraszają do wzięcia udziału.
  7. Parafia MBNP w Mogilnie wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin ALVIRA zapraszają na rekolekcje z Ojcem Adamem Szustakiem – rekolekcjonistą, dominikaninem i założycielem internetowego kanału „LANGUSTA NA PALMIE”. Rekolekcje odbędą się w dniach 30 maja – 1 czerwca. Szczegóły na plakacie oraz profilu facebookowym Stowarzyszenia ALVIRA i parafii.
  8. Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie zaprasza na uroczystość odpustową ku czci Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, która odbędzie się 29 maja o godz. 11.30. Szczegóły na plakacie w gablocie. Parafialna Caritas organizuje Rajd rowerowy na odpust do Gościeszyna, wyjazd z Rynku o godz. 9.00.
  9. 4 czerwca odbędzie się XXVI spotkanie młodzieży Lednica 2000. Przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd w zakrystii i biurze parafialnym.
  10. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Poszukujemy kierowcy do obsługi pielgrzymki.
  11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • Przygotowywany jest transport humanitarny darów  dla    Planowany  wyjazd  po 5 czerwca. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do włączenia się do zbiorki. Produkty z długim terminem ważności  żywnościowe, medyczne, higieniczne i  czystości można składać do wystawionych  w kościele koszy lub w każdą  sobotę w godzinach 10.00 -12.00 w biurze Caritas. Lista produktów znajduje się na stronie caritas.pl/ukraina. Będzie to już drugi taki transport organizowany przez naszego Proboszcza i brata Henryka. Już teraz pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w tę  akcję.
  • W dniach 28-30. czerwca br. Parafialna Caritas organizuje wyjazd dla dzieci do Władysławowa. Pierwszeństwo mają dzieci nieuleczalnie chore. Koszt 200 zł/ dziecko, 300 zł/ opiekun.  Zapisy i wpłaty w biurze
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki. Pozyskane pieniądze przekazane  zostaną  na rehabilitację chorych dzieci.