V Niedziela Wielkanocy
15 maja 2022

1. Przypominamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w kościele o godz. 17.30.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  3. Liturgiczne święto świętego Feliksa z Cantalice, patrona dzieci, obchodzimy w środę 18 maja. Zgodnie z kapucyńską tradycją tego dnia namaszczamy dzieci i dorosłych olejem Świętego Współbrata wypraszając błogosławieństwo Boże. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i 18.00.
  4. W środę, 18 maja, o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  5. Spotkanie Rady Ekonomicznej w czwartek, 19 maja, o godz. 19.00.
  6. 4 czerwca odbędzie się XXVI spotkanie młodzieży Lednica 2000. Przyjmujemy zgłoszenia na wyjazd w zakrystii i biurze parafialnym.
  7. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Poszukujemy kierowcy do obsługi pielgrzymki.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • Trwa zbiórka  dla Ukrainy. Produkty z długim terminem ważności  żywnościowe, higieniczne i czystości można składać do wystawionych  w kościele koszy lub w każdą sobotę w godzinach 10°°-12°° w biurze Caritas. Lista produktów znajduje się na stronie caritas.pl/ukraina. Wszystkie te dary zostaną bezpośrednio dostarczone w transporcie humanitarnym na Ukrainę  przez ojców kapucynów z naszego Klasztoru. Będzie to już drugi taki transport organizowany przez naszego Proboszcza i brata Henryka. Już teraz pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w tę  akcję.
  • W dniach 28 – 30 czerwca br. Parafialna Caritas organizuje wyjazd  dla dzieci do Władysławowa. Pierwszeństwo mają dzieci nieuleczalnie chore. Zapisy w biurze Caritas.
  • Parafialna Caritas składa serdeczne podziękowania Pani Wandzie Sieleckiej  z  MOPS Mogilno za pomoc przy realizacji programu „Na codzienne zakupy” – karta Biedronka.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki. Pozyskane pieniądze przekazane  zostaną  na rehabilitację chorych dzieci.