III Niedziela Wielkiego Postu
20 marca 2022

1. Przypominamy, porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:
  • Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
  • 16.30 dla dzieci,
  • dla młodzieży i dorosłych w najbliższy piątek wyjątkowo o godz. 19.00, ze względu na Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.
  1. W ubiegłą niedzielę do puszek na potrzeby misji i misjonarzy zebraliśmy 1251 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony.
  4. W poniedziałek 21 marca Radca Prawny Pan Andrzej Kacperski będzie pełnił dyżur porad prawnych w naszym klasztorze. W godzinach od 18.00 do 19.00 będzie dyżur telefoniczny (605 850 863), podczas którego osoby zainteresowane mogą zadzwonić i przedstawić swoją sprawę, a następnie umówić się na spotkanie. Osoby umówione mogą spotkać się bezpośrednio z Radcą Prawnym od godziny 19.00.
  5. W środę, 23 marca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  6. W piątek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji i osobistego zaangażowania się dla obrony życia nienarodzonych.
  7. Grupa AA „Franciszek” zaprasza na Drogę Krzyżową o trzeźwość w narodzie w sobotę, 26 marca, o godz. 15.00 na kalwarii.
  8. Zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania na spotkanie i konferencję, wyjątkowo w niedzielę, 27 marca, o godz. 19.00.
  9. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 1  kwietnia, po Mszy św. o godz. 20.00. Z Mogilna zaplanowanych jest 5 tras – dwie wokół Mogilna /początek w klasztorze i koniec w klasztorze (32 km) i (40 km), trzecia do Markowic (40 km), czwarta do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz piąta do Lichenia (53 km). Więcej informacji na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  10. Kontynuujemy naszą modlitwę w intencji o pokój w Ukrainie: w poniedziałek wymienianki, a  od wtorku do soboty o 17.30 różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  • Dziś Parafialna Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 12 zł za sztukę.
  • W ramach akcji: „Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam„, w piątek 25 marca i  sobotę 26 marca w sklepach sieci Biedronka znajdujących się na terenie Mogilna, przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do wystawionych koszy będzie można składać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Z zebranych produktów przygotowane zostaną świąteczne paczki dla ubogich.
  • Nasza Parafia włączyła się do akcji Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy„. Ideą akcji jest przygotowanie paczki zgodnie ze wskazówką dotyczącą liczby i rodzaju konkretnych produktów, która pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Dokładna lista produktów znajduje się na stronie caritas.pl/ukraina. Produkty można składać do wystawionych w kościele koszy lub w czasie dyżuru, w każdą sobotę w godzinach od  10.00 do 12.00 w biurze Caritas. Już teraz pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
  • Parafialna Caritas zwraca się do osób dobrej woli z prośbą o przekazanie 1% podatku.
  • Nadal trwa zbiórka wszelkich plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci. Nakrętki można składać w biurze Caritas.

Śp. Eugeniusza Bubaka

Wieczny odpoczynek …