II Niedziela Wielkiego Postu
13 marca 2022

1. Przypominamy, porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:
  • Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
  • 16.30 dla dzieci,
  • 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.
  1. Dziś w ramach Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami zbiórka do puszek na potrzeby misji i misjonarzy.
  2. W niedzielę 20 marca, w naszym kościele w Lublinie jeden z naszych braci złoży śluby wieczyste. Prosimy o  modlitwę w jego intencji.
  3. W niedzielę 20 marca, będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony.
  5. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 1 kwietnia, po Mszy św. o godz. 20.00. Z Mogilna zaplanowane są 4 trasy – pierwsza wokół Mogilna /początek w klasztorze i koniec w klasztorze (40 km), druga do Markowic (40 km), trzecia do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz czwarta do Lichenia (53 km). Więcej informacji na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  6. Kontynuujemy naszą modlitwę w intencji o pokój w Ukrainie: w poniedziałek wymienianki, a od wtorku do soboty o 17.30 różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • Parafialna Caritas organizuje zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz środki higieny i czystości dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybędą na teren Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W najbliższą sobotę w godzinach od 10.00 do 12.00 do biura Caritas będzie można dostarczyć w/w produkty, a także do wystawionych w kościele koszy. Prosimy aby osoby, które chcą ofiarować większą ilość produktów uczyniły to w sobotę podczas dyżuru, natomiast drobniejsze rzeczy można składać do koszy w kościele.
  • Od przyszłej niedzieli Parafialna Caritas będzie rozprowadzać świece na stół Wielkanocny w cenie 12 zł.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.