I Niedziela Wielkiego Postu
6 marca 2022

1. W ubiegłą niedzielę oraz w Środę Popielcową Parafialna Caritas na pomoc Ukrainie zebrała kwotę 12723,62 gr. Wszystkim ofiarodawcom za tak szczodry gest, okazane serce i wrażliwość składa serdeczne Bóg zapłać.
  2. Przypominamy, porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek:

• 16.30 dla dzieci,
  • 18.30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.

1. W przyszłą niedzielę w ramach Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami zbiórka do puszek na potrzeby misji i misjonarzy. Chcemy dziękować dobremu Bogu za tych, którzy wyruszyli, by nieść Dobrą Nowinę na krańce świata. Szczególnie dziękujemy za naszych kapucyńskich misjonarzy, a wśród nich za braci z naszej Prowincji pracujących w Gabonie, Australii, Turcji, na Łotwie, na Białorusi, na Litwie, w Szwecji, w Wielkiej Brytanii, w Belgii i we Włoszech. Dziękując chcemy otoczyć ich naszą braterską modlitwą, a jednocześnie prosić Dobrego Boga o dar nowych powołań misyjnych z naszych wspólnot.
  2. W niedzielę 20 marca, będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony. Prośba, aby członkowie Żywego Różańca składali ofiary na kwiaty również do skarbony w kościele.
  4. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 1 kwietnia, po Mszy św. o godz. 20.00. Z Mogilna zaplanowane są 4 trasy – pierwsza wokół Mogilna /początek w klasztorze i koniec w klasztorze (40 km), druga do Markowic (40 km), trzecia do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz czwarta do Lichenia (53 km). Więcej informacji na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  5. Dziś w Parafii MBNP w Mogilnie rozpoczyna się Kurs przedmałżeński spotkania będą w godzinach od 15.00 do 16.30. w salce kościoła – wejście od zakrystii. Ukończenie kursu jest warunkiem przyjęcia sakramentu małżeństwa.
  • Parafialna Caritas organizuje zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz środki higieny i czystości dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybędą na teren Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W najbliższą sobotę w godzinach od 10.00 do 12.00 do biura Caritas będzie można dostarczyć w/w produkty, a także do wystawionych od dziś w kościele koszy. Prosimy aby osoby, które chcą ofiarować większą ilość produktów uczyniły to w sobotę podczas dyżuru, natomiast drobniejsze rzeczy można składać do koszy w kościele.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.