VIII Niedziela Zwykła
27 lutego 2022

1. Od dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Potrwa do soboty włącznie. Każdego dnia będziemy polecać Bogu inną intencję w  kontekście ugruntowania trzeźwości w  naszej Ojczyźnie. Słowa św. Piotra z jego listu: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!” (1P5,8-9) wskazują na szerokie znaczenie pojęcia  trzeźwości i jej wagę dla naszego zbawienia.
  2. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek 28 lutego; rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po Mszy św. spotkanie w kościele.
  3. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 2 marca, po wieczornej Mszy świętej. Od tego dnia rozpoczniemy także zwyczaj modlitwy różańcowej prowadzonej przez Wspólnotę Żywego Różańca w każdą pierwszą środę miesiąca o godzinie 17.30.
  4. W tym tygodniu – 2 marca  – Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w  kościele o  godzinie 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00 oraz w Dąbrówce o godzinie 16.00. W Środę Popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły, także tych, którzy stołują się poza domem.
  5. Porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:
  • Droga Krzyżowa – w każdy piątek:
  • 16.30 dla dzieci,
  • 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.
    1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do kościoła od godz. 15.00. W związku z Drogą Krzyżową dla dzieci adoracja będzie trwała do godz. 16.15.
  • Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00, w pierwszy czwartek i w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.30.
  • W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  • 5-ty marca będzie kolejną sobotą przygotowania duchowego do Nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z liturgii niedzielnej, po niej różaniec z rozważaniami tajemnic, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    1. Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym w naszym klasztorze odbędą się w dniach od 4 do 6 marca.
    2. Dzisiaj oraz w Środę Popielcową po każdej Mszy św. Parafialna Caritas będzie zbierać do puszek na pomoc Ukrainie.
    3. Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku.
    4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Marcelinę Ciesielską

Śp. Andrzeja Nurskiego, Śp. Barbarę Przybylską